Posłaniec śmierci

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Dziedziczka z Alvestad (tom 37)
Wydawnictwo: NORDI-PRESS
Bran

Nieoczekiwanie w majątku lensmana Holmenga wybucha pożar. Na ratunek zbiegają się sąsiedzi z okolicznych gospodarstw. Na szczęście Pauline i jej dziecko bez obrażeń wydostają się z płomieni, lecz wciąż nie wiadomo, gdzie podziewa się lensman. - Czy ktoś widział lensmana? - Edvard chwycił za kurtkę najbliżej stojącego parobka. Tamten tylko pokręcił głową i pobiegł dalej. Edvard zatrzymał się...

Edvard zatrzymał się przed drzwiami budynku. Szyby w oknach były potłuczone, z otworów wydobywał się gęsty dym.
- Czy przeszukano wnętrze? Czy nie ma tam nikogo żywego? - denerwował się Edvard.
- Teraz już do środka się nie wejdzie. Dym by nas podusił.

źródło opisu: http://saginorweskie.pl/index.php?option=com_conte...(?)

źródło okładki: https://literia.pl/dziedziczka-z-alvestad-tom-37