Nauczanie moralne Jana Pawła II: Społeczeństwo

Wydawnictwo: POLWEN
religia
Salicar

W roku 2005 nakładem Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego ukazała się publikacja pod tytułem Jan Paweł II - Encyklopedia Nauczania Moralnego. Jej opracowania podjęło się środowisko Instytutu Teologii Moralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a do współpracy zaproszono przedstawicieli wszystkich znaczących ośrodków teologicznomoralnych w Polsce. W rezultacie, po prawie dwuletniej pracy, powstało dzieło unikatowe w skali światowej, obejmujące całość problematyki nauczania moralnego Jana Pawła II.
We wprowadzaniu do encyklopedii jej redaktor i jednocześnie przewodniczący Polskich Teologów Moralistów - ks. prof. Janusz Nagórny - napisał: "Przesłanie moralne Papieża, które prezentujemy w tej księdze, zostało niejako "opieczętowane". Jego szczególnym świadectwem życia, cierpienia i umierania. Dziś możemy powiedzieć jeszcze wyraźniej, że Jan Paweł II nie tylko nauczał zasad moralnych w duchu Ewangelii Chrystusowej, ale zaświadczył o ewangelicznym orędziu całym swoim życiem".

Doskonały przewodnik po nauczaniu Jana Pawła II
Między innymi:
- Globalizacja
- Korupcja
- Liberalizm
- Manipulacja
- Pornografia
- Terroryzm
Poręczny format. Starannie dobrane zagadnienia. Najwyższy poziom naukowy.

źródło opisu: Polwen, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie