Tajemnica murów Kremla

Wydawnictwo: Myśl
Тайна кремлевских стен
ZSRR, KC KPZR, KGB
Voidat

Borys Winokur jest jednym z wybitniejszych uchodźców politycznych zmuszonych do opuszczenia ZSRR w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Przez ponad ćwierć wieku był w ZSRR dziennikarzem, zajmującym odpowiedzialne stanowiska w redakcjach wydawnictw prasowych, m.in. w Prawdzie. Przed wyjazdem z ZSRR pracował w Instytucie Międzynarodowego Ruchu Robotniczego. Przez pięć lat pełnił ważną funkcję...

Przez ponad ćwierć wieku był w ZSRR dziennikarzem, zajmującym odpowiedzialne stanowiska w redakcjach wydawnictw prasowych, m.in. w Prawdzie. Przed wyjazdem z ZSRR pracował w Instytucie Międzynarodowego Ruchu Robotniczego. Przez pięć lat pełnił ważną funkcję w tym strategicznym ośrodku Komitetu Centralnego KPZR.

Praca ta dała mu możliwość poznania niejako od wewnątrz działalności Kremla. Dzięki niej poznał wiele mało znanych faktów dotyczących życia ludzi Kremla, ich interesów, powiązań, spisków, morderstw i miłości.

Borys Winokur mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych. Opublikował wiele artykułów w prasie amerykańskiej. "Tajemnica murów Kremla" jest jego pierwszą książką opublikowaną na Zachodzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Myśl, 1988

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Voidat | 2017-03-07
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 06 marca 2017
    Ленин
    Siergiej Fiedosiejew, Władimir Beketow, Igor Buzylew, Giennadij Fiedorow, Jakow...
Na półkach