Zgłosuj na książki roku 2017

Teatrzyk cieni. Wycinanka

Wydawnictwo: Egmont Polska
teatrzyk cieni, wycinanka, cienie
Northman

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie w teatr cieni - czy to za pomocą dłoni, czy wyciętych z papieru kształtów? Dziś dzięki wznowionemu i uzupełnionemu wydaniu książki Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich (1935 r.) i specjalnemu zestawowi wycinanek zebranych w osobnym zeszycie, można tę zabawę przybliżyć naszym dzieciom!

Książka + zeszyt = wspaniały prezent.

źródło opisu: http://egmont.pl/

źródło okładki: http://egmont.pl/

Northman | 2017-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2017

Teatr na ścianie ;)

Świetne uzupełnienie do książeczki "Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich". W "Teatrzyku..." mamy 32 strony z szablonami do wycięcia, szalenie pomocnymi nie tylko w samej zabawie cieniem, ale i w odgrywaniu za jego pomocą małych przedstawień. Szablony z pewnością w tym pomogą, jako element uzupełniający czy dekoracja (mamy tu m.in. niedźwiedzia, wilka, rekina, goryla, ale też np. zamek, palmy i drzewa). Jak wspomniałem na wstępie - czas zatem na male przedstawienie na ścianie!

Krotko mówiąc: super sprawa. Niby prosta rzecz, taki cień na ścianie, ale jednak tego rodzaju książeczki czy wycinanki bardzo pomagają tego rodzaju zabawę wzbogacić i uczynić jeszcze ciekawszą. I o to chodzi :)

Dziękuję Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

AnnaSikorska | 2017-03-07

W Wydawnictwie Egmont pojawiły się dwie bardzo interesujące publikacje wychodzące naprzeciw dziecięcym potrzebom eksperymentowania ze światłem i cieniem. „Teatrzyk cieni” zawiera szablony do wycięcia, a „Chińskie cienie” zachęca do zabawy dłońmi. Obie idealnie nadają się do wieczornych zabaw z małą nocną lampką rzucającą ukierunkowane światło (świetnie do tego nadają się też lampki biurowe). Obszar światła staje się sceną, na której dziecko z rodzicem może stworzyć teatrzyk cieni.
Taka zabawa pozwala na wyciszenie, rozwija wyobraźnię, a tworząc niezwykłe opowieści o bohaterach zachęca do mówienia, czyli bardzo ważnej pracy nad językiem. W „Teatrzyku cieni” znajdziemy słonia, wielbłąda, goryla, lwa, niedźwiedzia, lisa, rekina, kurę, świnię, kota, zamek, palmy, drzewa, człowieka idącego i biegnącego. Czarne kształty na białym trzeba wyciąć, dzięki czemu nasza pociecha może ćwiczyć swoje umiejętności motoryczne. Następnie nakleić je na patyki i rozpocząć zabawę.
Poza funkcją teatrzyku...

testolandia | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 07 marca 2017

Zeszyt "Teatrzyk cieni. Wycinanka" to zbiór kilkunastu szablonów do wycięcia. Mamy tutaj zwierzęta, rośliny, budowlę oraz sylwetki ludzi. Wystarczy je wyciąć, nałożyć na słomki czy przykleić do patyczków i możemy udać się do świata bajek i opowieści.

Podoba mi się prostota zabawy, bo do przygotowania naszej sceny wystarczy ściana oraz lampa. Bardzo fajny patent, gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, a dziecko trzeba jakoś zająć.
Teatrzyk cieni bardzo przypadł do gustu mojemu przedszkolakowi. Ochoczo odgrywał własne scenki, a jego pomysłowość nie miała końca. Próbowaliśmy również budować cienie za pomocą rąk. Największą frajdę miał synek, jak mógł pochwalić się swoim przedstawieniem przed dziadkami.

Zabawa rozwija kreatywność, twórczość, koncentrację poprawia zdolności manualne, pamięć, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwa radości. Polecamy.

Mda | 2017-03-30
Natalia | 2017-11-08