Umiem rysować dinozaury

Okładka książki Umiem rysować dinozaury Adelina Sandecka
Okładka książki Umiem rysować dinozaury
Adelina Sandecka Wydawnictwo: Kropka Seria: Umiem rysować interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Umiem rysować
Kropka
2022-08-10
2022-08-10

Tym razem o dinozaurach dla lubiących rysować. ❤️ Tę umiejętność można rozwinąć z książka "Umiem rysować dinozaury", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka. Trzeba przyznać, że książka może być bardzo przydatna dla dzieci do nauki rysowania. Autorka Adelina Sandecka zebrała w niej pomysłowe rysunki wraz z instrukcją ich wykonania. Dzięki tej książce dzieci nauczą się, jak krok po kroku narysować aż 30 różnych dinozaurów! 😉 Znajdujemy tutaj naprawdę ciekawe instrukcje wykonania tych stworzeń. Są w niej instrukcje wykonania rysunków tych bardziej lub mniej znanych dinozaurów takich jak diplodok, stegozaur, tyranozaur i inne. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/umiem-rysowac-dinozaury.html

Gdy kilkulatek posiądzie już całą paleontologiczną wiedzę, by móc na każdym kroku raczyć nas ciekawostkami z życia dinozaurów, przychodzi kolej na następny etap wtajemniczenia – nabycie umiejętności rysowania prehistorycznych gadów by móc każdemu zademonstrować, jak były one niezwykłe. W sukurs tym marzeniom i potrzebom przychodzi @wydawnictwo_kropka wraz z kolejną odsłoną serii „Umiem rysować”.

Opasła, jakby inspirowała się rozmiarami swoich bohaterów, książka zawiera 35 schematów pokazujących jak krok po kroku narysować dinozaura, a dokładnie 35 różnych dinozaurów. Są w niej instrukcje prezentujące powstawanie obrazu tych najbardziej znanych przedstawicieli dinozaurów, jak: diplodoka, stegozaura czy tyranozaura. Ale znajdujemy też wiele mniej popularnych gatunków, np.: szamozaura, żyrafatytana czy nedoceratopsa.

Każda rozkładówka to odrębny gatunek, trzy kolejne kroki rysowania i wizerunek ostatecznej postaci. Wizerunki dinozaurów są bardzo schematyczne, opierają się w dużej mierze na podstawowych figurach geometrycznych i ich odtworzenie jest naprawdę proste (mówię to ja, osoba artystycznie upośledzona 😉).

Na końcu publikacji znajdują się puste krainy, które dziecko samodzielnie może wypełnić dowolnymi dinozaurami. Dobra zabawa murowana!

Opracowanie ma miękką okładkę, a kartki wewnątrz są grube i wytrzymałe (dostosowane do potrzeb młodych artystów).

Twoje dziecko prosi "Mamo, narysujmy Dinozaura", a Ciebie oblewa zimny pot, bo jedyne na co stać Twoje umiejętności to kwiatek lub ewentualnie jajo? Już nie!
Umiem rysować Dinozaury, to kolejny po zwierzętach, fantastyczny przewodnik dla małych i dla dużych, dzięki któremu krok po kroku nauczycie się rysować wspaniałe, prehistoryczne gady. I to nie tylko popularnego T-rexa, o nie. To aż 35 różnych stworzeń, tajemnicze dinozaury i inne spokrewnione z nimi zwierzęta.
Znajdziecie tutaj i Welociraptora, Troodona, Placeriasa, oczywiście Tyranozaura, Diplodoka, Stegozaura, Spinozaura, a nawet Gazozaura 😉i wiele więcej.
Autorka pokazuje jak dzięki kilku figurom i łączącym je liniom stworzyć niesamowity prehistoryczny świat. Narysowanie każdego stwora zajmie Wam nie więcej niż 3 etapy, kroki, a w tym zeszycie znajdziecie sporo miejsca także na własną twórczość artystyczną. Na końcu są strony, gdzie wśród jurajskich lub kredowych scenerii można dorysować ulubione Dinozaury.
80 stron dobrej zabawy i ćwiczeń malej motoryki, dla każdego, nie tylko dla Dino fanów 😉

Będąc dzieckiem uwielbiałam proces tworzenia.
Przygotowywanie, wybieranie, często zabezpieczanie całej okolicy.. zabawne to wspomnienia .
Brakowało instrukcji, które pomogły by stworzyć wszystko takim, jakie było. Nie umiałam narysować konia. Nie wychodziłam dynamika jego grzywy.
Zwierzęce nogi w sumie... tez były krzywe.
O dinozaurach nie wspomnę!

W momencie, gdy w ofercie księgarni pojawiają się kolejne książki-instruktaże, jestem ogromnie szczęśliwa, że dotarliśmy do tego momentu, w którym nawet najbardziej wymagającemu maluchowi możemy pomóc spełnić marzenie i nie tyle, co narysować, ale nawet nauczyć (!) malować ulubione dziecięce postacie.

Próbowałeś kiedyś narysować dinozaura?
Pysk? Nogi?
Tak, żeby nie wyglądał komicznie ale choć trochę realnie?

Chyba nigdy do tej pory nie pokazała bym własnych efektów prób.
Teraz to się zmieniło!

Genialna książka, "Umiem rysować dinozaury" autorstwa Adeliny Sandeckiej to rozwiązanie problemów współczesnego, czasem nie koniecznie mega utalentowanego rodzica a także szansą na spełnienie dziecięcych pragnień.

Chcesz narysować diplodoka?
A może brachiozaura?
Desmatozucha?
Jesteś fanem tanystrofów?
Znajdziesz tutaj nawet swoistą "receptę " na bolączkę w nieumiejętności rysowania króla wszystkich dinozaurów! Tyranozaura!

Genialne rozwiązanie, w którym w kilku prostych krokach możesz stworzyć własnego ulubieńca.
Bazujac na okręgach i połączeniach linii tworzysz postacie, które nie tylko są uproszczoną propozycją dla laików ale także rozwijają wyobraźnię!
Masz szansę ozdobić je ulubionymi wzorami i wypełnić kolorem.

Co więcej...
Nie musisz, jak ja, foliować całego mieszkania!

Karty ksiazki zawierają miejsce na Twój własny rysunek!
A jak już nauczysz się je nakreślać możesz przenieść je przy pomocy wybranej techniki malarskiej na tropikalny las przy końcu zeszytu.

Co o tym myślisz?
Książka będąca jednocześnie zeszytem ćwiczeń?

Jako zwolennik idei less waste jestem tym pomysłem oczarowana. Nie tylko tym. Również jego forma i realizacją.

Całość utrzymana w minimalistycznej i uproszczonej formie daje ogromną radość również dzieciom, które dopiero rozpoczynają zabawę z odwzorowaniami.
Moja córka, trzylatka, jest nią oczarowana.

Będąc dzieckiem uwielbiałam proces tworzenia.
Zwierzęce nogi w sumie... tez były krzywe.
O dinozaurach nie wspomnę!

W momencie, gdy w...

Dodaj cytat z książki Umiem rysować dinozaury