Alia Res

Wydawnictwo: Ridero
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Asmox

„Alia Res” to powieść z coraz popularniejszego gatunku zwanego fikcją historyczną, w którym historia znana z podręczników przeplata się z „co by było, gdyby…?” Akcja książki toczy się w Europie końca X wieku naszej ery niedługo po przejęciu pełni władzy cesarskiej przez Ottona III.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/alia_res/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/alia_res/

Asmox | 2017-02-20
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Początkowo byłem nastawiony sceptycznie, ze względu na tematykę - historia alternatywna. Przyznam, że nigdy nie byłem wielkim miłośnikiem historii, a szkoła wcale nie pomogła zmienić mojego zdania na ten temat.

Mimo wszystko zostałem mile zaskoczony tym, że Alia Res to powieść, a nie zwykła rozprawa "A co by było gdyby...?". A może jest to rozprawa, ale tak dobrze napisana że tego nie zauważyłem? To dlatego, że na pierwszym planie jest opowieść o bohaterach włączonych do armii Imperium Rzymskiego, a nie suche fakty. Te drugie również się przewijają, ale w odpowiednio dobranej i krótkiej formie, tak aby przypadkiem nie zanudzić czytelnika. Dodatkowo książka jest napisana z właściwym autorowi humorem.

Polecam zarówno miłośnikom historii, jak i totalnym laikom.

Na półkach