Kompleksowe przedstawienie aktualnego stanu wiedzy w dziedzinie kardiologicznej tomografii komputerowej. Ponad 450 zdjęć tomograficznych ilustruje nie tylko powszechne i coraz szybciej zdobywające sobie uznanie zastosowania TK w praktyce kardiologicznej, lecz także zwraca uwagę na pułapki diagnostyczne i błędy interpretacyjne. Autorzy położyli nacisk na obrazowanie choroby wieńcowej, wad serca, niewydolności krążenia, objawowej i bezobjawowej miażdżycy, zmiany w dużych i obwodowych naczyniach, naczyniach płucnych, a także samą technikę obrazowania. Jest to więc swoiste kompendium obrazu.