Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych

Wydawnictwo: Wojciech Marzec
Inne

Działasz w zespole filmowym? Film jest tym co Cię pasjonuje i czujesz się jego częścią? Chcesz pewnym krokiem wejść do filmowego świata lub szukasz dobrego sposobu na poradzenie sobie z codzienną presją oraz innymi wyzwaniami związanymi z Twoim zawodem? A może potrzebujesz wskazówek w obszarze skutecznej komunikacji z członkami ekipy filmowej? „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych” to...

„Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych” to pierwsza pozycja w Polsce, która stawia na psychologiczne wsparcie twórców filmowych w ich dążeniach do realizacji wizji artystycznych. Kilkaset rozmów, kilkadziesiąt wywiadów, godziny spotkań
i refleksji z czołówką polskich twórców, a wszystko po to, by znaleźć sposoby i możliwości sprawnego funkcjonowania w świecie filmu.

Po raz pierwszy na tak wielką skalę, zgłębiono realia polskiego środowiska filmowego. Książka ta to zbiór treści odpowiadających na potrzeby poszczególnych pionów, na różnym poziomie profesjonalizacji. Stanowi inspirację dla filmowców, którzy poszukują dodatkowych form rozwoju, a jednocześnie pozwala w bardziej świadomy sposób spojrzeć na prawa, jakimi rządzi się branża filmowa.

Czytając, dowiesz się między innymi jak efektywnie:

komunikować się z członkami ekipy filmowej;
budować relacje z członkami ekipy filmowej;
realizować wizję jako twórca filmowy;
podtrzymywać koncentrację na zadaniu;
realizować małe cele, które wpływają na finalny efekt współpracy;
zarządzać ekipą filmową;
radzić sobie ze stresem oraz skutecznie działać pod presją;
być systematycznym i zdeterminowanym podczas realizacji projektu.
Chcemy, aby ta książka wspierała młodych twórców w przygotowaniach do zawodu,
a doświadczonych skłoniła do zwrócenia uwagi na istotne aspekty, które - być może - pomijali przez lata swojej kariery zawodowej. Głos psychologów poparty będzie historiami ikon polskiej kinematografii. Mistrzowie polskiego kina podzielili się doświadczeniami dotyczącymi ich kariery, zwracając uwagę na to co ważne i rozwojowe, a często w praktyce nieuwzględniane.

Psychologia bywa skomplikowana. Pragniemy jednak, aby po przeczytaniu tej książki stała się naturalnym uzupełnieniem procesu tworzenia dzieła filmowego, gdzie liczą się relacje, wartości oraz istnieje płaszczyzna porozumienia, która przyczynia się do skutecznego działania w ekipie.

źródło opisu: http://www.w-wm.pl

źródło okładki: http://www.w-wm.pl