Rachunek kosztów, podstawy rachunkowości zarządczej i zarządzania finansami

Wydawnictwo: SKWP
biznes, finanse
radek87pl

Rzetelna informacja o kosztach jest niezbędna do prawidłowego i sprawnego zarządzania jednostką gospodarczą. To, jak identyfikuje ona potrzeby i zadania w zakresie ewidencji i rozliczania kosztów jest istotnym elementem przy kreowaniu rachunku kosztów. Organizacja rachunku kosztów stanowi zatem ogromne wyzwanie dla przedsiębiorstwa. Niniejsza książka została opracowana z myślą o pogłębianiu wiedzy z zakresu rachunku kosztów (część I), podstaw rachunkowości zarządczej (część II) i zarządzania finansami (część III). Zaprezentowano w niej m.in. przykładowe warianty rozwiązań ewidencji i rozliczania kosztów w połączeniu z przyjętymi przez jednostkę zasadami bieżącej i bilansowej wyceny zapasów gotowych i produkcji w toku oraz towarów, wykorzystanie rachunku kosztów zmiennych w procesie decyzyjnym, a także zagadnienia dotyczące kosztu kapitału własnego i obcego oraz wpływu źródeł finansowania na rentowność przedsiębiorstwa.

Doskonałym uzupełnieniem podręcznika jest Zbiór zadań z rachunku kosztów, podstaw rachunkowości zarządczej i zarządzania finansami zawierający zadania wraz z rozwiązaniami oraz pytania testowe z odpowiedziami. Obie te publikacje są podzielone na części dotyczące tych samych zagadnień, dlatego też tworzą spójną i logiczną całość.

źródło opisu: SKWP, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie