Fizjologia ogólna, Krew i mięśnie fizjologia człowieka t.1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
zdrowie, medycyna

Pięciotomowa Fizjologia człowieka została szczegółowo i starannie opracowana z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć nauki. Niezwykle złożoną wiedzę udało się autorowi przekazać w sposób jasny i łatwy do przyswojenia, co przesądza w wysokiej wartości podręcznika.Fizjologia jest nauką o czynnościach organizmu i zmierza do wyjaśnienia fizycznych i chemicznych zjawisk odpowiedzialnych za powstanie i rozwój życia. Celem jej nauczania jest stworzenie podstaw myślenia lekarskiego, stąd niniejszy podręcznik często przekracza zakres fizjologii teoretycznej, sięgając do zagadnień klinicznych, czyli stanu fizjologicznego człowieka chorego.

źródło opisu: Matras

Buzz | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medycyna
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Dobra książka do nauki, wyjaśnienia są obszerne i zrozumiałe. Czasami trochę zbyt obszerne, niejednokrotnie miałem wrażenie, że czytam po raz kolejny to samo. Osobiście nie zauważyłem poważniejszych błędów.

Wicher | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, Naukowe, Medyczne
Przeczytana: 01 listopada 2013

Przyjemne w czytaniu, niestety ilość błędów przeraża, może w nowym wydaniu jednotomowym są one poprawione(nie zaglądałam).

Agnieszka | 2015-11-20
Anja | 2013-12-01