W to mi graj. Bajki muzyczne

Wydawnictwo: Poradnia K
KasiaPe

Bajki Justyny Bednarek to zaproszenie do cudownego świata muzyki, w którym królują wrażliwość i fantazja. Mistrzowskie ilustracje Józefa Wilkonia czynią z tej książki unikalne dzieło. Było już dziesięć skarpetek, pięć kun, gawron i skrzat. Teraz czas na dwanaście bajek muzycznych. Justyna Bednarek zabiera nas w magiczną podróż do zaczarowanego świata dźwięków. Inspirację opowieści stanowią...

Było już dziesięć skarpetek, pięć kun, gawron i skrzat. Teraz czas na dwanaście bajek muzycznych. Justyna Bednarek zabiera nas w magiczną podróż do zaczarowanego świata dźwięków. Inspirację opowieści stanowią najsłynniejsze kompozycje muzyki poważnej - Chopina, Mozarta, Ravela, Bacha, Bizeta i innych. Każdą historię wieńczy portret mistrza.

Kto skomponował utwór fortepianowy na pięć rąk? Jak to się stało, że dzieła Jana Sebastiana Bacha zostały ocalone od zapomnienia? Kto pozostawił po sobie ponad 600 dzieł, mimo że żył zaledwie 35 lat? Który kompozytor miał dwadzieścioro dzieci? Czy klapa opery może przyprawić o zawał serca? Czemu genialny muzyk kazał odpiłować nogi od swojego fortepianu? Komu udało się w ciągu roku sprzedać dwa miliony płyt?

Justyna Bednarek dzieli się z nami opowieściami z życia najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej, tak, jakby byli to nasi dobrzy znajomi. Dzięki niej stają się bardziej ludzcy i znacznie nam bliżsi. Ale
„W to mi graj” to nie tylko biografie najwspanialszych światowych kompozytorów – to opowieść
o fascynacji muzyką, jej drobnych przejawach w naszym życiu i marzeniu, by zawsze nam towarzyszyła.

źródło opisu: Materiały prasowe wydawnictwa

źródło okładki: Materiały prasowe wydawnictwa

Monka | 2017-06-28
Przeczytana: 24 czerwca 2017

" W to mi graj. Bajki muzyczne" Justyny Bednarek to książka zaskoczenie, miłe zaskoczenie. Bardzo spodobał mi się sam pomysł, aby inspiracją do opowieści w niej zamieszczonych stały się najsłynniejsze kompozycje muzyki klasycznej - Chopina, Ravela, Mozarta, Bacha i innych. Każda opowieść kończy się przedstawieniem sylwetki danego mistrza muzyki poważnej. Nie tylko pomysł był niezwykle oryginalny, wykonanie również. Te bajki muzyczne pełne są czarów, zagadkowości i baśniowości. Przykuwają uwagę najmłodszych czytelników swoją tajemniczością i nieoczywistością. Są ciekawe i niejednoznaczne. Pełne przygód i dobrego humoru. Napisane lekko i z dużym wyczuciem. Poruszają wyobraźnie naszych dzieci. Wszystko to ozdobione pięknymi i równie intrygującymi oraz tajemniczymi ilustracjami. Już nie mogę się doczekać aż moja A. troszeczkę podrośnie i bardziej świadomie będziemy mogły czytać owe bajki muzyczne, a później wsłuchiwać się w piękne nuty muzyki klasycznej. Chwilowo moja córa uwielbia...

Ania | 2017-04-03

Jestem kulturoznawcą i początkującym logopedą. Może właśnie dla tego sięgnęłam po tę książkę. Kierowało mną zapewne także wielkie zainteresowanie zwłaszcza muzyką poważną.

KasiaPe | 2017-01-30
mra | 2017-10-29