Lodorosty i bluszczary

Wydawnictwo: Wolno
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Abdita

Lodorosty i bluszczary to wybór wierszy dla dzieci znakomitego poety i prozaika Jerzego Ficowskiego. Książkę zilustrowała i opracowała graficznie młoda, utalentowana artystka – Gosia Herba. To pierwsza tak obszerna publikacja, która gromadzi w jednym miejscu teksty dla najmłodszych pisane przez Ficowskiego przez ponad trzy dekady od drugiej połowy lat 50. Znalazły się tu zarówno wiersze ze wszystkich dotychczasowych książek poetyckich dla dzieci, świetnie znane ze szkolnego kanonu, jak również pochodzące z rękopisów, odnalezione w archiwum autora. Tom podzielony został – zgodnie z rytmem zmieniających się pór roku – na cztery główne rozdziały, stając się czymś na wzór „wierszowanego kalendarza”. Publikacja tej książki to bez wątpienia niecodzienne wydarzenie literackie.

źródło opisu: https://wydawnictwowolno.pl/glowna/9-lodorosty-i-bluszczary.html

źródło okładki: https://wydawnictwowolno.pl/glowna/9-lodorosty-i-bluszczary.html

Abdita | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Moja recenzja na: http://abdita.booklikes.com/post/1540446/jerzy-ficowski-lodorosty-i-bluszczary

Kadith91 | 2017-05-20
k-nik | 2017-04-07
bromba | 2017-03-11
Skrzydełko | 2017-02-20
Czytamy w weekend

Wreszcie! Wreszcie możemy cieszyć się słoneczną pogodą! Według wszelkich prognoz i przeczuć w najbliższy weekend będziemy mogli czytać w plenerze. By móc jak najwięcej skorzystać z tych pięknych okoliczności przyrody, zawczasu przygotujmy niezbędny ekwipunek i wybierzmy odpowiednią lekturę. Zdradzamy, co część naszej redakcji będzie czytać w weekend, Wy pochwalcie się też!