Rzekła rzepa rzepakowi. Gramatyka i ortografia na wesoło

Wydawnictwo: Greg
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
emik84

Przedstawiamy wesoły wierszowany podręcznik gramatyczny znanego autora Romana Pisarskiego, w którym w postaci dowcipnych i zaskakujących wierszy przedstawione zostały zawiłości gramatyki i ortografii polskiej. Każdy wiersz to zabawna historyjka, poświęcona konkretnej regule czy zagadnieniu. Książka bawi, uczy i zaciekawia, rozwijając zainteresowanie językiem polskim. Pełna jest kolorowych...

Każdy wiersz to zabawna historyjka, poświęcona konkretnej regule czy zagadnieniu. Książka bawi, uczy i zaciekawia, rozwijając zainteresowanie językiem polskim. Pełna jest kolorowych ilustracji, ściśle współgrających z tekstami utworów. Zapraszamy do lektury!
Piękna, trwała twarda oprawa sprawia, że książka jest idealna na prezent i może stanowić prawdziwą ozdobę domowego księgozbioru.

źródło opisu: www.greg.pl

źródło okładki: www.greg.pl

emik84 | 2017-01-30

Lektura podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich autor przygotował dla dzieci wesołe rymowane wierszyki, które w atrakcyjny sposób objaśniają poszczególne zasady ortografii i gramatyki polskiej oraz ułatwiają ich zapamiętanie. Wierszyki te poruszają wiele różnych tematów ale najważniejsze jest to, że wpleciono w nie podstawowe zasady, które w tym przypadku jak wesoła piosenka szybko wpadają w ucho, i które dużo łatwiej w takiej formie zapamiętać.

Druga część książki do zbiór zasad zarówno ortograficznych jak i gramatycznych w pigułce. W pierwszej kolejności ortografia a tutaj najmłodsi znajdą wiadomości odnoszące się do zasad pisowni ó, u, rz, ż, ch, h, dowiedzą się kiedy powinniśmy pisać ą, ę, a kiedy om, on, en, em, kiedy wyrazy zapisujemy wielką literą, jak podzielić wyrazy podczas ich przenoszenia oraz jak pisać "nie" z poszczególnymi częściami mowy. W części poświęconej gramatyce przeczytamy o głoskach, słowotwórstwie, składni oraz poznamy wszystkie części...

Na półkach: Przeczytane, Greg

Z gramatyką nigdy nie miałam kłopotu, ale ortografia - to moja pięta Achillesowa. Dlatego też, gdy moja Ala zaczęła chodzić do szkoły zwracam na to tak wielką uwagę. Nie chciałabym, żeby miała ten sam kłopot co ja. Chce by moja córka bez kłopotu rozróżniała te wszystkie zasady i zapamiętała wszystkie wyjątki. Znajomość ortografii i gramatyki znacznie ułatwia życie. Wierzcie mi, wiem co mówię ;) Ale żeby nie zrazić mojego dziecka do tej nauki - staram się, by przychodziła jej ona lekko i przyjemnie. A nie ma nic przyjemniejszego od zabawy i czytania wesołych wierszyków prawda? U nas ta metoda się sprawdza, dlatego też nie zamierzam niczego zmieniać ;)

"Uczyć zawsze się trzeba,
ale człowiek nie święty,
lubi czasem się pośmiać,
lubi słowa zachęty.
Można więc rzec po prostu,
choć podniesie się wrzawa,
że rzecz nudna na pozór,
może też być ciekawa."

I tak zabieramy się za czytanie nowej, ciekawej i bardzo mądrej książki omawiającej zasady gramatyki i ortografii. A znajdziemy tu...

charazkam | 2017-09-23