Więzy krwi

Wydawnictwo: Świat Książki
Blood ties
837311906X
kości, rodzina, miłość

W gorące lipcowe popołudnie robotnik pracujący na budowie ostrzem koparki wydobywa z ziemi liczącą pięć tysięcy lat ludzką czaszkę. Odkrycie to wywołuje zrozumiałą sensację i w zupełnie nieoczekiwany sposób zmienia życie pewnej młodej kobiety...

betina360 | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nie wiem skad Nora czerpie pomysly na ksiazki.Lecz to jej kolejna dobra powiesc.Temat nielegalnych aborcji i dzis nie jest obcy.Pozniej po latach cierpi dorosle dziecko i 2 rodziny ta prawdziwa biologiczna i ta co wychowala i dala milosc adopcyjna.Ksiazka od poczatku mnie wciagnela i musze przyznac ze coraz bardziej lubie Nore bo jeszcze nie trafilam na ksiazke spod jej piora ktora by mnie nudzila.Staje sie jej fanka i to taka na dobre ciekawia mnie jej kolejne historie.

marcia | 2011-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2011

"Więzy krwi" jest tak skomplikowaną powieścią, że aż trudno się oderwać, aby nie dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi. Jest to naprawdę gruba książka, gdyż liczy sobie 543 strony, powiem wam, że nie odczuwa się tego w najmniejszym stopniu.
Nora Roberts jest prawdziwą mistrzynią, pisze tak niesamowite książki, że nie można przejść obok nich obojętnie.
Gorąco polecam...

Monika | 2011-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Nie wiem dlaczego tak się wzbraniałam przed książkami Nory Roberts. Nie jest to mistrzostwo świata, ale czyta się całkiem przyjemnie.

dona | 2010-04-15

Jedna z najlepszych powieści Nory Roberts.

OkiemMK | 2013-12-11

Więzy krwi zostały wydane pod innym tytułem Prawo Krwi.
Kryminał z rozbudowanym wątkiem romantycznym, w którym przeszłość nie jedno ma imię. Callie Dunbrook młoda dr archeolog zostaje wezwana do spokojnego miasteczka Woodsboro, gdzie podczas budowy osiedla znaleziono czaszkę sprzed 5 tysięcy lat. Callie nie kryje podekscytowania znaleziskiem - jednak ono odrobinę słabnie, gdy okazuje się, iż jej głównym współpracownikiem będzie Jacob Graystone - niezwykle irytujący i pociągający były mąż. Grupa archeologów będzie musiała zmierzyć się z klątwą ciążącą na badaniach, niechęcią mieszkańców, budowlańców i niejasną przeszłością Callie, do której niespodziewanie przyjedzie Suzanne Cullen uważająca panią doktor za swoją porwaną przed laty córkę. Dodatkowo na placu wykopalisk dochodzi do morderstwa. Intryga się zagęszcza. Czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane? Czy Callie rzeczywiście została adoptowana? Kto i dlaczego zabija na terenie wykopalisk? O tym przekonanie się sięgając po Prawo...

Izabela Pycio | 2015-09-05
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Bardzo ciekawa intryga, świetna narracja, czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. Ciekawe sploty ludzkich losów. Bardzo mi się podobała, wpasowała się w klimaty, które lubię.

Angelika | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

W tej książce kłębi się mnóstwo emocji, którymi czytelnik żyje wraz z bohaterami i naprawdę trudno jest się od niej oderwać. :)

Oczywiście gorąco polecam, jak każdą książkę Nory. :)

Edyta Zając | 2014-07-31
Przeczytana: 25 lipca 2014

Świetna! Przykleiłam się do niej i nie mogłam przestać myśleć o tym, co się działo na kartach książki. Lubię takie właśnie ksiązki Roberts. Ok, jest miłość, ale jest też trochę kryminału, tajemnic, historii, zagadek do rozwiązywania i mnóstwo wiedzy. Zawsze gdy czytam takie ksiązki, mam wrażenie, że zdobywam mnóstwo informacji - tym razem o archeologii. Bardzo dobra książka!

Lassbelin | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 2005 rok

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z Norą Roberts, która trwa nadal już od ponad siedmiu lat.
Porywająca, zaskakująca, nieprzewidywalna o erotycznym zabarwieniu. Nora Roberts jest mistrzynią w łączeniu wątków miłosnych, przygodowych i kryminalnych.
Każdy bohater jest swoistym indywiduum. Czytelnik ma wrażenie, iż przenosi się w inny świat: współodczuwa z bohaterką, widzi jej oczami, tropi niewyjaśnione wątki, próbuje ustalać motywy i wykluczać osoby z kręgu podejrzanych.
Książka musi byc naprawdę dobra, jeśli po jej przeczytaniu Czytelnik odczuwa niedosyt, a jednocześnie czuje się spełniony i usatysfakcjonowany.

Ola | 2014-04-28

W skali od 1 do 10 książka dostaje 15! Najlepsza ze wszystkich. Podobała mi się miłość między Laną a Dougiem i między Callie a Jakiem. Ale najbardziej to podobała mi się miłość między matką i córką. Czytając dialogi między Callie a Suzanne i Vivian łzy napływały do oczu. Też bardzo mi się podobało jak Tyler przyszedł przeprosić swoją mamę i mówił jej tyle pięknych słów, że jak wyobraziłam sobie małe dziecko które tak przeprasza swoją mamę, to po prostu mi się znowu zachciało płakać. Najlepsza <3