Więzy krwi

Blood ties
837311906X
kości, rodzina, miłość
literatura piękna

Książka wydana też jako "Prawo krwi" ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~` Woodsboro, w gorące lipcowe popołudnie robotnik pracujący na budowie ostrzem koparki wydobywa z ziemi liczącą pięć tysięcy lat ludzką czaszkę. Do znaleziska zostaje wezwana dr. archeologi Callie Dunbrook. Callie nie kryje podekscytowania znaleziskiem. Jej zapał odrobinę...

Książka wydana też jako "Prawo krwi"
Woodsboro, w gorące lipcowe popołudnie robotnik pracujący na budowie ostrzem koparki wydobywa z ziemi liczącą pięć tysięcy lat ludzką czaszkę. Do znaleziska zostaje wezwana dr. archeologi Callie Dunbrook. Callie nie kryje podekscytowania znaleziskiem. Jej zapał odrobinę słabnie, gdy okazuje się, iż jej głównym współpracownikiem będzie antropolg Jacob Graystone – niezwykle irytujący i pociągający były mąż.
Odkrycie archeologiczne wywołuje w miasteczku zrozumiałą sensację i w zupełnie nieoczekiwany sposób zmienia życie Callie na zawsze.

źródło opisu: opis autorski

Zslaboscidoksiazek | 2019-05-20
Przeczytana: 2018 rok

Kiedy wydaje Ci się ze o swojej rodzinie i swoim pochodzeniu wiesz wszystko w jednej chwili życie może Cie zaskoczyć. Historia opowiada o losach rodzin po przejściach oraz o miłości która może wydawać się wypalona i że nie ma już czego ratować a może okazać się nieprawdziwa.

Kasiag | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Nora Roberts w najlepszym wydaniu.

Autorkę czytam i lubię bardzo od dawien dawna, ale ten tytuł natychmiast zajmuje miejsce jednego z ulubionych spośród tych, jej autorstwa, które czytałam.

Ciekawa, spójna fabuła, charakterystyczni, budzący sympatię bohaterowie oraz klimat, który sprawia, że całość jest nad wyraz smaczna.

A poza tym: archeologia, zawikłane tajemnice rodzinne, morderstwa oraz gorące uczucie (a raczej dwa, a jak dobrze policzyć to i nawet trzy gorące uczucia ;-))

Nora Roberts po raz kolejny okazała się niezawodna, jeśli chodzi o przekazywanie emocji, w całej różnorodnej ich gamie.
Dzięki temu historia, którą opowiada staje się prawdziwa i wciąga maksymalnie.

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko gorąco polecić 😊

virgo123 | 2018-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

No tak, romans i kryminał... dlatego tak długo ją ciągnęłam, bo mi nie szło :P Historia porwanego dziecka oczywiście jak najbardziej ciekawa, tylko po co tyle tam było tych morderstw... Końcówka jak zawsze dramatyczna, co już powtarzało się w innych książkach, ale ogólnie książka jest ok ;)

Małgorzata | 2016-12-07
Przeczytana: lipiec 2016

Jeżeli ktoś gustuje w łatwych w odbiorze kryminałach w których po prostu dużo się dzieje, nie mając zbytnich wymagań co do stylu i niepowtarzalnego klimatu, zapewne będzie usatysfakcjonowany. Dla mnie to trochę za mało, książka zdecydowanie mnie nie zachwyciła, a czytanie szło mi opornie. Chyba to nie mój gatunek.

Volumen | 2016-09-30

Przeczytałam jednym tchem.

Agnieszka Świderek | 2016-09-15
Przeczytana: 14 września 2016

Bardzo dobra opowieść o rodzinie, przyjaźni, zbrodni i miłości...

Klitka | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Mimo, że akcja nie rozgrywała się bardzo szybko, długie opisy nie nudziły. Fajnie się czytało.

esme | 2015-11-06

Świetna książka, tak naprawdę to nie wiem czy był to bardziej lekki kryminał czy delikatny romans i może właśnie to sprawiło że ksiązka jest taka dobra i prawie do końca nie wiedziałam kto jest mordercą :)Myślałam, że "Świadek" to tylko dobry epizod w twórczości Pani Roberts a tu miłe zaskoczenie.

Claire | 2015-10-13
Przeczytana: 11 października 2015

Rewelacyjna! Pochłonęłam w dwa dni, polecam wszystkim fanom Nory :)

Weronika | 2015-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Zakochałam się w tej książce praktycznie od 2 rozdziału. Tyle zaskakujących momentów, naprawdę ZASKAKUJĄCYCH, zakończenie-oczywiście cudowne, ale to dlatego, że lubię romantyczne zakończenia :)