UCZYŁ ŚWIĘTOŚCI - nieznane wspomnienia o Janie Pawle II.

9788370195762
religia
Amiel

Wspomnienia o Janie Pawle II. O świętym opowiadają: ks. Kazimierz Przydatek SJ, Natalia Rolleczek, o. Gabriel Amorth, ks. prof. Stanisław Olejnik, s. Janina Chmielińska USJK, ks. Eugeniusz Makulski, Karol Hagenhuber, Danuta i Stanisław Rybiccy, ks. abp Alfons Nossol, ks. bp Bronisław Dembowski, ks. Florian Pełka SJ, Nadieżda Malcewa. Ich wypowiedzi, wspomnienia zawarte w tej książce (12...

Ich wypowiedzi, wspomnienia zawarte w tej książce (12 wywiadów), ukazują jak niezwykłe było Jego życie, i jak Jego świętość oddziaływała na innych, i wyrażała się na różny sposób, poczynając od ucznia, poety, aktora, robotnika, księdza, profesora, biskupa, kardynała i w końcu papieża.

Od początku pontyfikatu Jan Paweł II zachwycił cały świat i nadal zachwyca po swojej śmierci. Pokazał jaki jest sens życia ludzkiego. Ukazywał, że świętość jest osiągalna dla wszystkich. „Nie lękajcie się być świętymi!” – zachęcał. Uczył, i uczy nadal świętości, prowadzi do niej wskazując na miłość Boga i człowieka.

źródło opisu: opis własny i opis ze strony wydawnictwa Michalin...(?)

źródło okładki: zdjęcie własne