Szczęście, nieszczęście...?

Wydawnictwo: Kontekst
marzenia1

Autobiografia mająca charakter zapisu pamiętnikarskiego. Wspomnienia dotyczą okresu od wypadku samochodowego autorki do chwili obecnej. Zawierają jej przemyślenia oraz opis zmagań z cierpieniem i konsekwencjami losu. Tina miała do wyboru poddać się i czuć się ofiarą, albo wyciągnąć wnioski i zaaranżować swoje życie od nowa. W tym celu używa wiele najróżniejszych metod; od walki, pocieszeń samej siebie, do szukania zabawnych, żartobliwych sformułowań na swój i innych temat. Kieruje się „słowami kluczami” i w efekcie osiąga stan stabilny. Uczy się rozwiązań od tych ludzi, których spotyka i zaprzyjaźnia się z nową rzeczywistością i nową sobą. Wychodzi z założenia, że nie zbierze „rozlanego mleka” i musi „pochować” króla, by mógł narodzić się nowy król. Dowiadujemy się, że metody najprostsze okazują się być najskuteczniejsze i że jest to proces nie zakończony. Szczególnie przekonujemy się o tym w części Post Scriptum. Książka uzmysławia nam, że warto mieć swoją filozofię życiową, bo „trudno nie wierzyć w nic”. Atutem książki jest też treść pozbawiona nadmiernych wzbogaceń i niepotrzebnych opisów. Przeciętny czytelnik, który miał do czynienia z tekstem stwierdza, że jest to ciepła opowieść o życiu jakich wiele, a w jakiś sposób wyróżnionym cierpieniem.

źródło opisu: Kontekst

źródło okładki: Wydawca