rozwińzwiń

JLA/JSA: Cnota i występek

Okładka książki JLA/JSA: Cnota i występek Bernard Baily, Gardner Fox, David S. Goyer, Geoff Johns, Carlos Pacheco, Mike Sekowsky, Jerry Siegel
Okładka książki JLA/JSA: Cnota i występek
Bernard BailyGardner Fox Wydawnictwo: Eaglemoss Polska Seria: Wielka Kolekcja Komiksów DC komiksy
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Wielka Kolekcja Komiksów DC
Tytuł oryginału:
JLA/JSA: Virtue and Vice
Wydawnictwo:
Eaglemoss Polska
Data wydania:
2019-01-23
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-23
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365725882
Tłumacz:
Jakub Syty
Tagi:
dc comics JLA JSA cnota i występek DC
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Superman: Dziedzictwo - Część 2 Al Plastino, Jerry Siegel, Mark Waid, Leinil Francis Yu
Ocena 7,1
Superman: Dzie... Al Plastino, Jerry ...
Okładka książki Superman: Ostatni Syn Kryptona Richard Donner, Geoff Johns, Adam Kubert, Joe Schuster, Jerry Siegel, Dave Stewart
Ocena 7,0
Superman: Osta... Richard Donner, Geo...
Okładka książki Action Comics. Nr 1 Czerwiec 1938r. Wydanie specjalne dla prenumeratorów Alger, Bernard Baily, Sven Elven, Will Ely, H. Fleming, Fred Guardineer, Sheldon Moldoff, Joe Schuster, Jerry Siegel, Frank Thomas
Ocena 6,7
Action Comics.... Alger, Bernard Bail...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wonder Woman: Godwatch Mirka Andolfo, Bilquis Evely, Romulo Fajardo Jr., Greg Rucka, Nicola Scott
Ocena 6,8
Wonder Woman: ... Mirka Andolfo, Bilq...
Okładka książki Green Lantern: Zemsta Green Lanternów Geoff Johns, Carlos Pacheco, Ivan Reis, Jim Starlin, Ethan Van Sciver, Len Wein
Ocena 6,9
Green Lantern:... Geoff Johns, Carlos...
Okładka książki Ostatni kryzys J.G. Jones, Grant Morrison
Ocena 6,2
Ostatni kryzys J.G. Jones, Grant M...
Okładka książki Amerykańska Liga Sprawiedliwości JLA: Kolejny Gwóźdź Alan Davis, Gardner Fox, Gil Kane
Ocena 5,6
Amerykańska Li... Alan Davis, Gardner...
Okładka książki Batman: Czarna Rękawica Ryan Benjamin, Tony S. Daniel, J.H. Williams III, Grant Morrison
Ocena 6,7
Batman: Czarna... Ryan Benjamin, Tony...
Okładka książki Superman: Dla Jutra - Część 2 Brian Azzarello, Robert Bernstein, Jim Lee, George Papp
Ocena 6,1
Superman: Dla ... Brian Azzarello, Ro...
Okładka książki Superman - Action Comics #1000 Brian Michael Bendis, Geoff Johns, Tom King, Jim Lee, Scott Snyder
Ocena 6,4
Superman - Act... Brian Michael Bendi...

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
24 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1953
1384

Na półkach: ,

JSA czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości było pierwszą oficjalną drużyną superbohaterów w historii. Parokrotnie łączyli siły z Ligą Sprawiedliwości. Czy zatem spotkanie obu zespołów w tym tomie wyróżnia się w jakikolwiek sposób?

Trwa kolejne doroczne oficjalne spotkanie Ligi Sprawiedliwości z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości. Jednakże zostaje przerwane przez atak doktora Bedlama, superłotra z planety Apokolips. Niedługo po tym część superbohaterów zaczyna się dziwnie zachowywać.

Najlepsze w tym komiksie są interakcje między bohaterami. Ich dialogi i przekomarzania są często zabawne. Trochę bardziej sztywno robi się, kiedy już superherosi zaczynają walczyć z zagrożeniami. Jednakże nawet wtedy bohaterowie wpadają na oryginalne pomysły i potrafią całkiem kreatywnie wykorzystać zdolności swoich towarzyszy.

Fabuła jest bardzo sztampowa. Jest to historia jakich wiele o kontroli umysłów. Łatwo można się domyślić przebiegu zdarzeń.

Dużym rozczarowaniem okazują się czarne charaktery. Jeden z nich jest bardzo klasycznym łotrem o dosyć nudnej motywacji. Drugiego kojarzyłem tylko z Nowego DC Comics i na początku wydał mi się intrygujący, ale szybko stał się banalny.

Rysunki Carlosa Pacheco są bardzo „przezroczyste”. Nie ma tutaj nic naprawdę godnego uwagi, ale jednocześnie nie można się do niczego przyczepić. Być może czasami było mało dynamicznie.

Pierwszym dodatkowym zeszytem w tomie jest „Justice League of America” #21 z 1963 r. opowiadający o pierwszym spotkaniu Ligi Sprawiedliwości i Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Tak naprawdę jednak ten tom skupia się na superłotrach z dwóch światów. Zostałem pozytywnie zaskoczony tym komiksem – superzłodzieje okazują się zaskakująco kompetentni i rozsądni. W komiksie są wprawdzie pewne kiczowate elementy, ale nie czułem aż tak dużo naiwności. Wielka szkoda, że historia urywa się w najciekawszy momencie i nie został w tym wydaniu opublikowany zeszyt stanowiący bezpośrednią kontynuację.

Drugą dodatkową opowieścią jest geneza Doktora Fate’a z 1940 r. Niestety pomimo scenografii rodem ze starożytnego Egiptu i nadnaturalnym zagrożeniem historia nie jest zbyt ciekawa podobnie jak sam główny bohater.

Tytułowa historia w tym tomie jest maksymalnie przeciętna zarówno scenariuszowo, jak i rysunkowo. Tom ten mogę polecić głównie najzagorzalszym miłośnikom obu drużyn. Już dodatkowy zeszyt z 1963 r. był bardziej interesujący.

JSA czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości było pierwszą oficjalną drużyną superbohaterów w historii. Parokrotnie łączyli siły z Ligą Sprawiedliwości. Czy zatem spotkanie obu zespołów w tym tomie wyróżnia się w jakikolwiek sposób?

Trwa kolejne doroczne oficjalne spotkanie Ligi Sprawiedliwości z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości. Jednakże zostaje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
912
572

Na półkach: , , ,

Liga sprawiedliwości i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości spotykają się żeby spędzić razem święto dziękczynienia i zacieśnić więzi. W wyniku spisku kilkoro bohaterów zostaje opętanych i wprowadzają na świecie anarchię. Pozostali członkowie obu drużyn zostają uwięzieni.
Mnóstwo świetnych postaci, początkowo dość ciekawa fabuła, która jednak z biegiem czasu zaczyna się plątać. Finalnie fajny, dość prosty komiks z ciekawą obsadą.

Liga sprawiedliwości i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości spotykają się żeby spędzić razem święto dziękczynienia i zacieśnić więzi. W wyniku spisku kilkoro bohaterów zostaje opętanych i wprowadzają na świecie anarchię. Pozostali członkowie obu drużyn zostają uwięzieni.
Mnóstwo świetnych postaci, początkowo dość ciekawa fabuła, która jednak z biegiem czasu zaczyna...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7933
6788

Na półkach: , ,

JLA VS. JSA

JLA/JSA: Cnota i występek to drugi, obok Superman: Ostatni syn Kryptona (jeśli nie liczyć dronej historii w Action Comics #1000) tytuł, w którym scenarzysta Geoff Johns połączył swoje siły z filmowcem, by stworzyć interesującą fabułę. W przygodach Supka zrobił to z legendarnym Richardem Donnerem, któremu zawdzięczaliśmy pierwsze dwa filmy o tym bohaterze, tu wspiera go David S. Goyer, współautor kinowej trylogii Blade, filmów Nolana o Batmanie, a także Człowieka ze stali i Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Patrząc na listę hollywoodzkich dokonań Goyera, można było oczekiwać albo dobrej rozrywki, albo totalnej porażki. Dzięki Johnsowi jednak w ręce czytelników trafia dobry komiks, stricte rozrywkowy, ale udany i wart polecenia miłośnikom Ligii.

Amerykańska Liga Sprawiedliwości powstała z inspiracji Amerykańskim Stowarzyszaniem Sprawiedliwości. Teraz dochodzi do spotkania obu drużyn. Wspominki, rozmowy o ideałach, wspólne plany? Nic bardziej mylnego. W wyniku knowań wrogów, dochodzi do walki między obiema ekipami. Ale pozostaje pytanie co tak naprawdę się tu dzieje…

Całość recenzji na moim blogu: https://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/wkkdc-jlajsa-cnota-i-wystepek/

JLA VS. JSA

JLA/JSA: Cnota i występek to drugi, obok Superman: Ostatni syn Kryptona (jeśli nie liczyć dronej historii w Action Comics #1000) tytuł, w którym scenarzysta Geoff Johns połączył swoje siły z filmowcem, by stworzyć interesującą fabułę. W przygodach Supka zrobił to z legendarnym Richardem Donnerem, któremu zawdzięczaliśmy pierwsze dwa filmy o tym bohaterze, tu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1275
681

Na półkach:

Taka trochę łupanka, która trochę nuży, ale też nie jest jakaś bardzo męcząca.

Taka trochę łupanka, która trochę nuży, ale też nie jest jakaś bardzo męcząca.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    37
  • Posiadam
    18
  • Chcę przeczytać
    15
  • Komiksy
    8
  • 2019
    2
  • Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
    2
  • Wielka Kolekcja Komiksów DC
    2
  • Komiks
    2
  • Komiksy
    2
  • Przeczytane w 2019
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki JLA/JSA: Cnota i występek


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także