Wiara i nauka. Drogi człowieka do Boga

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
filozofia i etyka
Kacper

Książka adresowana jest do ludzi młodych, którzy stawiają trudne pytania dotyczące wiary. Czasami postawione pytanie trwa bez odpowiedzi i drąży serce człowieka domagając się wyjaśnienia. Ks. Tadeusz Talik, katecheta, wskazuje na tajemnice jako istotną wartość naszej wiary. Odpowiada na zasadnicze pytania dotyczące Biblii. Pisze o naukowym poznaniu świata - filozofii i naukach...

Ks. Tadeusz Talik, katecheta, wskazuje na tajemnice jako istotną wartość naszej wiary. Odpowiada na zasadnicze pytania dotyczące Biblii. Pisze o naukowym poznaniu świata - filozofii i naukach przyrodniczych, które nie burzą naszej wiary, ale mogą ją umacniać. Stawia pytanie o to, kim jest człowiek, czym jest ludzkie sumienie i na czym polega rola człowieka w świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo "M", 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie