Incal: Przed Incalem 1: Pożegnanie z ojcem

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Incal: Przed Incalem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Avant L'Incal: Adieu le pere
83-237-9649-1
komiksy

Oto City Shaft miasto rządzone przez Triumwirat: Technopapieża, cybernetyczną policję i armię. Wszechobecna dekadencja, kastowe społeczeństwo, które myśli tylko o alkoholu, narkotykach, seksie i przemocy. Mistrzowska seria science fiction, którą stworzył Alexandro Jodorovsky. Oto City Shaft - miasto rządzone przez Triumwirat: Technopapieża, cybernetyczną policję i armię. Wszechobecna...

Mistrzowska seria science fiction, którą stworzył Alexandro Jodorovsky. Oto City Shaft - miasto rządzone przez Triumwirat: Technopapieża, cybernetyczną policję i armię. Wszechobecna dekadencja, kastowe społeczeństwo, które myśli tylko o alkoholu, narkotykach, seksie i przemocy. Na najniższym poziomie miasta żyje John Difool - jego ojciec to drobny złodziejaszek, a matka uzależniona jest od narkotyków. Pozbawiony rodziny John usiłuje odnaleźć swoje miejsce w okrutnym świecie. Jego jedynym towarzyszem jest ptakopodobne stworzenie o imieniu Deepo.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2003

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/incal/1

Przemek Skoczyński | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 14 października 2014

Seria "Przed Incalem" mimo zmiany rysownika, nie odbiega od "właściwego Incala". Podobny klimat i kreska, jedynie sama historia jakby prostsza.

czechu | 2016-05-14
Gandalf1968 | 2016-03-25