Dziadek Leon - Brzydki Biedny i Chory

Wydawnictwo: Egmont Polska
Léon la Came: Laid pauvre et malade
komiksy
figgin

Opowieść o niewydarzonym członku francuskiej fabrykanckiej rodziny, Géraldo-Georgesie Houx-Wardiougue, bohaterze znanym ze znakomitego komiksu Dziadek Leon. Dziadek Leon, niezastąpiony mentor Géraldo-Georgesa, umarł... Wnuk w samodzielnym życiu zmaga się z przeciwnościami losu. Ciężarna żona Gégé traci dziecko, nikt nie rozumie prowadzonego przez niego teatrzyku lalkowego, brakuje mu...

Dziadek Leon, niezastąpiony mentor Géraldo-Georgesa, umarł... Wnuk w samodzielnym życiu zmaga się z przeciwnościami losu. Ciężarna żona Gégé traci dziecko, nikt nie rozumie prowadzonego przez niego teatrzyku lalkowego, brakuje mu pieniędzy, rodzina się do niego nie przyznaje...

Mimo pochłaniającej go depresji, Gégé potrafi przekonać samego siebie, że przecież był i nadal jest zwycięzcą. Prawdziwym mężczyzną, któremu potrzeba wyzwań! W nowoczesnym świecie jest wiele możliwości awansu: od polityki i łatwych pieniędzy po pseudoreligię. Czy jednak którakolwiek z tych dróg naprawdę odpowiada naiwnemu, niepasującemu do "nowoczesnego" świata Géraldo-Georgesowi?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

figgin | 2011-01-16

Druga część Dziadka Leona. Dużo mroczniejsza, nie ma w niej cienia optymizmu. Genialna kreska. Celne studium szaleństwa. To trzeba mieć!

bogas | 2016-10-16
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane