Kaszubski śpiewnik domowy

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
muzyka
kaszubski
Zosia

"Kaszubski śpiewnik domowy" to pierwszy od 1958 roku zbiór pieśni,który łączy w sobie muzyczną przeszłośc Kaszub z ich teraźniejszością.Prezentuje on utwory ludowe,regionalne oraz najnowsze,przyczyniając się do przedłużenia tradycji muzycznych Pomorza.Przy wyborze tytułów do śpiewnika najwaźniejsze było utrwalenie tego,co najwartościowsze,przybliżenie materiału nie zawsze jeszcze znanego,popularyzowanie utworów nowo powstałych.Istotnym pobierzem wartości utworu była też jego strona literacka-interesujaca pod względem przesłania,poetyki i urody językowej.Naszym najgłębszym pragnieniem jest,aby pieśni zawarte w niniejszym śpiewniku służyły zarówno muzykowaniu w domach,jak i szerszej prezentacji.

źródło opisu: www.czec.pl

źródło okładki: www.czec.pl

Zosia | 2017-01-02

Świetny śpiewnik kaszubski,dzięki niemu mogę poznać wiecej kaszubskiego folkloru i śpiewać po kaszubsku.

Na półkach