Titelitury

Tohverus

źródło okładki: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/titelitury/

UKmiś | 2017-07-23

To Ci dopiero baśń!
Bardzo trudno mi ją ocenić. Jest dziwna i trochę mąci moje poczucie spokoju, prawości i sprawiedliwości.
W tej oto opowieści, moim skromnym zdaniem, najgorszy jest zachłanny król i za nic nie chciałabym takiego męża. Na jego miłość główna bohaterka nie ma co liczyć.
Karzełek, tytułowy nasz Titelitury, może i prosi o wiele ale wiele też daje. Ratuje skórę dziewczyny aż trzy razy. Ze słomy złoto robi! Brawo mały! Sama nie wiem... może to z nim powinna być córka młynarza?
Ach i sam młynarz, przecież to IDIOTA! Córkę wysyła na śmierć i to dlaczego? Bo mu się zachciało szpanować przed królem kłamstwem?!
Skomplikowana sprawa z tą baśnią...
Ostatecznie daję jej 6/10. Niby dobra. Może nawet przez to dobra, że budzi wiele pytań i nie daje jasnych odpowiedzi.

kinga1711 | 2017-04-25
Michał-Tarnowski | 2017-03-29