Bezdomne psy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne

Bezdomne psy to zbiór opowiadań australijskiego pisarza o polskim rodowodzie. Autor ukazuje w nim proces wrastania emigrantów w hermetyczną australijską społeczność. Bohaterami książki są przede wszystkim Polacy borykający się z wiecznie aktualnymi problemami-lojalności, przyjaźni, bohaterstwa, tęsknoty, patriotyzmu dzięki czemu czytelnik łatwo może się z nimi identyfikować.

Jola | 2011-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2011

Nie lubię czytać opowiadań. Przeważnie czytając czwarte opowiadanie nie pamiętam już o czym było pierwsze. Od tej książki trudno mi się było oderwać. Każda historia opowiedziana wspaniałym językiem, czasem tragiczna, a czasem taka o niczym ale zawsze wprowadzająca niezwykły klimat, na zawsze pozostanie w mej pamięci. Wielka sympatia dla autora. Aż żal, że brak innych tłumaczeń na polskim rynku.

asiunkaj | 2016-07-17
julek | 2016-05-05