Przemiany religijne i kulturowe w zachodnich prowincjach Cesarstwa Rzymskiego od roku 306 do śmierci św. Augustyna, tom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
historia

Praca podejmuje ważną, bardzo interesującą i zarazem wieloaspektową problematykę. Stawia ważne pytania i problemy badawcze z zakresu historii starożytnej. Sam wybór tematu – oryginalnego i wymagającego opracowania – stanowi niewątpliwie walor publikacji. […] Dotyczy tematu, który w takiej formie, w takim zakresie i systematycznym wykładzie nie został dotąd podjęty w naukowej literaturze, nie tylko w obszarze polskim, ale też światowym. Można stwierdzić, że stanowi pierwsze całościowe studium w tej dziedzinie i ma charakter nowatorski.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl