Kiedy niebo spada na głowę

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Cykl: Asteriks (tom 33)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le ciel lui tombe sur la tête
komiksy

Oto prawdziwa rewelacja europejskiego rynku komiksowego roku 2005: najnowszy tom serii o galijskich wojach Asteriksie i Obeliksie.Czy znów będą walczyć z Rzymianami? A może odbędą jakąś kolejną niezwykłą podróż? Cóż, zdaje się, że tym razem czeka nas przygoda, jakiej nie doznali nie tylko żadni Galowie, ale też większość mieszkańców naszej planety?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

chrispu | 2014-03-30

Dziwadło. Galijska wioska i kosmici w roli głównej. Superman o twarzy Arnolda Schwarzeneggera. Kosmita jak Micki Mouse. Jakieś ogromne robale. Czy może to być śmieszne? Momentami. Ale nie jest to spontaniczny "rechot", raczej uśmiech półgębkiem. Jak dla mnie dzieło to, to porażka artystyczna. Kompletnie nie trzyma klimatu, czytając nie wiem czy to Asterix czy np. Kapitan America. Pozycja wyłącznie dla kolekcjonerów i maniaków serii.

electric_cat | 2013-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Są historie komiksowe, do których można bez przerwy wracać, bez względu na wiek i na nowo odkrywać coś nowego, co przeoczyło się poprzednim razem. Do tej kategorii zaliczam serię komiksów o gromadzie Galów, z których szczególnie wyróżnia się dwóch bohaterów: Asteriks i Obeliks [który wpadł do kotła dziecięciem będąc]. Całkiem niedawno w ręce wpadł mi komiks numer 33: "Gdy niebo spada na głowę". Nie przypominam sobie, bym po ten album sięgnęła wcześniej, dlatego też postanowiłam dzisiaj to nadrobić. Jakie są moje wrażenia? Zapraszam do lektury nowej notki.

Asteriks i Obeliks, jak każdy szanujący się Gal, wybrali się na polowanie na dziki w towarzystwie swojego wiernego psiaka Idefiksa. Słoneczko przyświeca cudownie, przyroda się ładnie zazieleniła, jeno dziki jakieś takie sztywne [jakby zobaczyły potworności w stylu Beiber i One Direction na jednej scenie]. Zaniepokojeni bohaterowie co sił gnają do wioski i odkrywają, że większość mieszkańców również zapadła na tajemniczą chorobę....

Violla92 | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Zupełnie inny od poprzednich komiksów z serii. Gdy zobaczyłam, że do wioski Galów przybywają kosmici byłam delikatnie zażenowana. Kosmici i Asterix? To dopiero dziwadło! Moje zażenowanie pozostało, aż do ostatniej strony komiksu. Jako plus trzeba podać przepiękne obrazki pełne detali.

Kamilkaa21 | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, PDF EBOOK, Komiksy

Najgłupszy komiks z całej serii. Nie wiem co autor miał na myśli dodając do Asteriksa i Obeliksa kosmitów, statek kosmiczny oraz Myszke Miki i Supermena. Matko... takiego gniotu w tej serii nie czytałam... Po prostu dno, katastrofa i jeszcze ten magiczny wywar dla obcych z innej planety.

Omijajcie ten numer z dala, nie polecam bo to strata czasu !

Zmieniłabym tytuł komiksu z " Kiedy niebo spada na głowę " na " Kiedy cegła spada na głowę autorowi " bo tak beznadziejny jest ten numer.

Pan_Mżawka | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Asteriks

Radzę nie zaczynać czytania serii "Asteriks" od tego albumu lub wcale go nie czytać. Dla mnie najgorsza część. Zero humoru, brak typowego dla "Asterksów" klimatu, brak pomysłu i błyskotliwości. A to wszystko spowodowane brakiem Gościnnego.

BasiaK | 2017-02-17
Na półkach: Komiksy, Przeczytane