Kiedy niebo spada na głowę

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Cykl: Asteriks (tom 33)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le ciel lui tombe sur la tête
komiksy

Oto prawdziwa rewelacja europejskiego rynku komiksowego roku 2005: najnowszy tom serii o galijskich wojach Asteriksie i Obeliksie.Czy znów będą walczyć z Rzymianami? A może odbędą jakąś kolejną niezwykłą podróż? Cóż, zdaje się, że tym razem czeka nas przygoda, jakiej nie doznali nie tylko żadni Galowie, ale też większość mieszkańców naszej planety?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

chrispu | 2014-03-30

Dziwadło. Galijska wioska i kosmici w roli głównej. Superman o twarzy Arnolda Schwarzeneggera. Kosmita jak Micki Mouse. Jakieś ogromne robale. Czy może to być śmieszne? Momentami. Ale nie jest to spontaniczny "rechot", raczej uśmiech półgębkiem. Jak dla mnie dzieło to, to porażka artystyczna. Kompletnie nie trzyma klimatu, czytając nie wiem czy to Asterix czy np. Kapitan America. Pozycja wyłącznie dla kolekcjonerów i maniaków serii.

Agnesto | 2019-01-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

A co to się dzieje w wiosce u Galów? Co to za paraliż spotkał naszych wioskowych chłopaków? Chłopaków i ich wodza, bo tego ów marazm zastał podczas moczenia nóg w misce z wodą, co miało pewnie zmiękczyć jego odciski. Jeśli można nabyć odciski będą noszonym na tarczy... Ale w tej wiosce wszystko może się zdarzyć. Nawet... UFO. Ufo, które Galowie biorą za spadające na nich niebo, czego Wódz się boi cały czas. I nagle ziszcza się fatum, jest i fioletowy ludek, a i nawet robot, jakaś dziwna machina silna ponad miarę. Ale o co w tym nalocie chodzi? Ano o magiczny napój druida Panoramixa. Bo jaki świat szeroki i długi, to o napój chodzi zawsze. Jak nie Rzymianie z obsesją w oczach walczą o niego, to się okazuje, że i galaktyczne istoty go pragną.
Niebywałe historie, dialogi i śmiechawka - na to zawsze można liczyć. Komiksy Asterix i Obelix są po prostu pewniakami.

electric_cat | 2013-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Są historie komiksowe, do których można bez przerwy wracać, bez względu na wiek i na nowo odkrywać coś nowego, co przeoczyło się poprzednim razem. Do tej kategorii zaliczam serię komiksów o gromadzie Galów, z których szczególnie wyróżnia się dwóch bohaterów: Asteriks i Obeliks [który wpadł do kotła dziecięciem będąc]. Całkiem niedawno w ręce wpadł mi komiks numer 33: "Gdy niebo spada na głowę". Nie przypominam sobie, bym po ten album sięgnęła wcześniej, dlatego też postanowiłam dzisiaj to nadrobić. Jakie są moje wrażenia? Zapraszam do lektury nowej notki.

Asteriks i Obeliks, jak każdy szanujący się Gal, wybrali się na polowanie na dziki w towarzystwie swojego wiernego psiaka Idefiksa. Słoneczko przyświeca cudownie, przyroda się ładnie zazieleniła, jeno dziki jakieś takie sztywne [jakby zobaczyły potworności w stylu Beiber i One Direction na jednej scenie]. Zaniepokojeni bohaterowie co sił gnają do wioski i odkrywają, że większość mieszkańców również zapadła na tajemniczą chorobę....

Violla92 | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Zupełnie inny od poprzednich komiksów z serii. Gdy zobaczyłam, że do wioski Galów przybywają kosmici byłam delikatnie zażenowana. Kosmici i Asterix? To dopiero dziwadło! Moje zażenowanie pozostało, aż do ostatniej strony komiksu. Jako plus trzeba podać przepiękne obrazki pełne detali.

Kamilkaa21 | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2015

Najgłupszy komiks z całej serii. Nie wiem co autor miał na myśli dodając do Asteriksa i Obeliksa kosmitów, statek kosmiczny oraz Myszke Miki i Supermena. Matko... takiego gniotu w tej serii nie czytałam... Po prostu dno, katastrofa i jeszcze ten magiczny wywar dla obcych z innej planety.

Omijajcie ten numer z dala, nie polecam bo to strata czasu !

Zmieniłabym tytuł komiksu z " Kiedy niebo spada na głowę " na " Kiedy cegła spada na głowę autorowi " bo tak beznadziejny jest ten numer.

Herbaciarka | 2017-08-02
Przeczytana: maj 2016

Jak dla mnie najsłabsza z części przygód Asteriksa. Historia co najmniej dziwna - w kosmosie słynna jest tajna broń Galów, ale ponieważ nikt nie wie co to jest - są wysłani przedstawiciele dwóch ras na misje/przeszpiegi. Fioletowy mądrala, którego rasa "jest najlepsza we wszechświecie", niejaki Łoldislanianin (czy jakoś tak...) i jego zaciekły wróg, który wygląda jak przerośnięta szarańcza próbują zdobyć tajemnicę, co ma oczywiście nieoczekiwane skutki. Komiks jest nowy, więc dobrze narysowany, ale ciężko mówić tu o śmiechu, a już sam fakt, że podobno komiks powstał w hołdzie Waltowi Disney'owi pewnie sprawia, że ten ostatni w grobie się przewraca :/ Wydaje mi się, że jest to komiks robiony na siłę, warto go kupić po to aby nie mieć luki w kolekcji, ale wątpię czy ktoś będzie miał ochotę do niego wracać przy ponad trzydziestu już wydanych, innych świetnych historiach :/

Piodr123 | 2018-10-01

Cóż, koncepcja przygód Galów została nieco zmieniona w tym tomie, co raczej nie wyszło na dobre klimatowi historii... Jednak na tym właśnie polega rola autora, że ma prawo kreować powieści według swoich zachcianek! Wracajmy już jednak do antycznych realiów, prosimy

Pan_Mżawka | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Asteriks

Radzę nie zaczynać czytania serii "Asteriks" od tego albumu lub wcale go nie czytać. Dla mnie najgorsza część. Zero humoru, brak typowego dla "Asterksów" klimatu, brak pomysłu i błyskotliwości. A to wszystko spowodowane brakiem Gościnnego.

finnegan | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019