Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi

Tłumaczenie: Konrad Matuk
Wydawnictwo: Helion
7 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
The Maker's Guide to the Zombie Apocalypse
pozostałe

Przygotuj się na moment, gdy świat opanują mordercze umarlaki, a dostęp do wszelkich zasobów zostanie ograniczony! Aby przeżyć, trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć swoją bazę, monitorować otoczenie, komunikować się z sojusznikami i zapewnić elektryczność. Zdobądź niezbędne do przetrwania umiejętności! Z tym przewodnikiem przetrwania dowiesz się, jak podłączyć przewód do zacisku śrubowego, posługiwać się lutownicą, piłą, wiertarką i dłutem, nie będziesz się bać komponentów elektronicznych.

W niniejszej książce znajdziesz szereg projektów, które mają umożliwić przetrwanie czasu apokalipsy, ale okażą się przydatne również w czasie pokoju. Ten zaskakujący i dość niecodzienny podręcznik pozwala na praktyczne nauczenie się podstaw elektroniki w najlepszy z możliwych sposobów: poprzez własnoręczne wykonywanie przeróżnych urządzeń i systemów do generowania prądu, do monitorowania otoczenia i ostrzegania przed intruzami, a także do komunikowania się z przyjaciółmi. Do wykonania tych urządzeń posłużą m.in. akumulator samochodowy, dynamo czy panele fotowoltaiczne, a w roli modułów sterujących wystąpią popularne płytki Raspberry Pi i Arduino.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/apokalipsa-zombie-nadchod...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/apokal.jpg

Dezyderata | 2019-05-20

W humorystyczny i przystępny sposób autor przekazał sporo wiedzy praktycznej z zastosowania prostych narzędzi i komponentów do tworzenia niezwykłych projektów. Wszystko podsumowane zabawnymi rysunkami :) Aż się człowiek czuje gotowy na te całą apokalipsę!

Hatezit | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Książka jest z jednej strony ciekawa, a z drugiej strony też bawi. Dlaczego? Autor, chyba za bardzo wczuł się, gdy by naprawdę była apokalipsa. Obrazki są zabawne a metody obrony jakie pokazuje są ciekawe.
Co do elektroniki i Arduino, dobrze pokazuje tłumacząc krok po kroku, i jak wykonywać projekty.

iminfectedpl | 2017-02-21

Przypuśćmy, że scenariusz znany z wielu filmowych obrazów apokalipsy zombie się spełnił. Ulice miast zalane są żywymi trupami, a my jako nieliczni ocalali musimy przetrwać w takim świecie. Poza zorganizowaniem zapasów jedzenia, wody i innych produktów niezbędnych do przetrwania, ważne jest także, aby stworzyć sobie bezpieczną kryjówkę, z której będziemy mogli obserwować ewentualne zagrożenie, móc się zabezpieczyć przed czyhającymi za drzwiami zombie, lub podejmować próbę kontaktu z innymi ocalałymi. Właśnie do tego posłuży Wam zapoznanie się z książką!

Książka autorstwa Simona Monka, to stworzony przez zapalonego majsterkowicza podręcznik, z którego dowiemy się, jak zwiększyć swoje szanse na przetrwanie apokalipsy zombie, dzięki kilku projektom bazującym na obwodach, płytkach Arduino czy Raspberry Pi. Czy stworzenie podręcznika majsterkowicza w czasach apokalipsy zombie było dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Przede...

Fantasy-Bestiarium | 2016-12-07

„Apokalipsa zombie nadchodzi!” jest to książka autorstwa Simona Monka, która pomoże nam przetrwać ten śmiercionośny kataklizm. Hordy morderczych umarlaków grasują po okolicy i pożerają wszystkich nieszczęśników, którzy staną im na drodze. Aby przetrwać ten powłóczący nogami horror, należy być skrupulatnie i fachowo przygotowanym. Jedną z najważniejszych rzeczy jest utrzymanie kontaktu ze światem oraz zapewnienie swemu domostwu dostaw elektryczności. Niniejsza książka pomoże Ci drogi czytelniku zdobyć potrzebną i niezbędną wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w razie ewentualnej apokalipsy zombie.

Sztuka przetrwania nie należy do łatwych, jednak dzięki tej książce na wypadek epidemii lub kataklizmu poradzenie sobie z napotykanymi trudnościami będzie choć trochę łatwiejsze. Książka skupia się na wykorzystaniu szeroko pojętej wiedzy z zakresu elektroniki, która przyda się do stworzenia licznych komponentów, które mogą nam pomóc choć trochę dłużej pozostać przy życiu. Przetrwanie...