Okładka książki Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi Simon Monk
Simon Monk Wydawnictwo: Helion pozostałe
pozostałe
The Maker's Guide to the Zombie Apocalypse
Helion
2016-11-07
2016-11-07
Konrad Matuk
zombie apokalipsa arduino raspberry pi

Mam ogromny sentyment do tej pozycji dostałam ją razem z malinką do zabawy i chociaż moja wiedza o rasberry pi była zerowa książka dała mi dziesiątki godzin świetnej zabawy, prób błędów poczucia sprawczości zabawy w inzyniera. Uważam że to świetna pozycja między książkami dla dzieci czy grami mały elektronik a książkami dla techników i studentów gdzie się bez wiedzy ogólnej i głębszej nie da wejścia. Autor w zabawny sposób prowadzi nas przez historię apokalipsy zombie i przydatnych projektów z nią związanych - pułapki, monitoring, pozyskanie prądu w apokaliptycznych czasach. Z humorem przez prawdziwe projekty dla każdego . Dla waszego starszego dziecka i dla was samych ! Dużo zdjęć które pomagają realizować projekty

W humorystyczny i przystępny sposób autor przekazał sporo wiedzy praktycznej z zastosowania prostych narzędzi i komponentów do tworzenia niezwykłych projektów. Wszystko podsumowane zabawnymi rysunkami :) Aż się człowiek czuje gotowy na te całą apokalipsę!

Książka jest z jednej strony ciekawa, a z drugiej strony też bawi. Dlaczego? Autor, chyba za bardzo wczuł się, gdy by naprawdę była apokalipsa. Obrazki są zabawne a metody obrony jakie pokazuje są ciekawe.
Co do elektroniki i Arduino, dobrze pokazuje tłumacząc krok po kroku, i jak wykonywać projekty.

Przypuśćmy, że scenariusz znany z wielu filmowych obrazów apokalipsy zombie się spełnił. Ulice miast zalane są żywymi trupami, a my jako nieliczni ocalali musimy przetrwać w takim świecie. Poza zorganizowaniem zapasów jedzenia, wody i innych produktów niezbędnych do przetrwania, ważne jest także, aby stworzyć sobie bezpieczną kryjówkę, z której będziemy mogli obserwować ewentualne zagrożenie, móc się zabezpieczyć przed czyhającymi za drzwiami zombie, lub podejmować próbę kontaktu z innymi ocalałymi. Właśnie do tego posłuży Wam zapoznanie się z książką!

Książka autorstwa Simona Monka, to stworzony przez zapalonego majsterkowicza podręcznik, z którego dowiemy się, jak zwiększyć swoje szanse na przetrwanie apokalipsy zombie, dzięki kilku projektom bazującym na obwodach, płytkach Arduino czy Raspberry Pi. Czy stworzenie podręcznika majsterkowicza w czasach apokalipsy zombie było dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że nie jest to książka, w której mamy bohaterów, fabułę czy cokolwiek innego, czym charakteryzuje się klasyczna książka. Jest to podręcznik, który opisuje proces tworzenia konkretnego projektu krok po kroku. Dzięki niemu dowiemy się jak za pomocą energii słonecznej lub siły własnych mięśni wytworzyć prąd, z którego później będziemy mogli korzystać w kolejnych projektach, takich jak systemy ostrzegania przed zombie, monitorowania terenu czy urządzenia do komunikacji z innymi ludźmi.

Nim autor przechodzi do szczegółowych opisów projektów, w rozdziale pierwszym dokładnie opisuje czym są zombie, jak się przed nimi bronić i przedstawia ogólne informację, które każdy powinien znać. Od pierwszych stron widać, że autor jest fanem zombie, a samo pisanie książki było dla niego wielką frajdą, ponieważ mógł połączyć swoje dwie wielkie pasje. Po zapoznaniu się z ogólnymi informacjami o zombie, przechodzimy do tworzenia i majsterkowania.

Każde urządzenie, obwód czy czynność zostały opisane bardzo dokładnie, dzięki czemu nawet osoby, które nie mają pojęcia o takich zagadnieniach, powinny dać sobie radę. Na początku autor wymienia wszystkie potrzebne produkty, których będziemy używać oraz podaje miejsca gdzie można je zdobyć (przed apokalipsą jak i w jej trakcie). Dla mnie elektronika i wszelka praca z obwodami jest czarną magią, ale dokładne, miejscami łopatologiczne i wielokrotnie powtarzane opisy sprawiały, że każda czynność była dla mnie zrozumiała. Dodatkowo, do każdego projektu dodane były fotografie i wzory, dzięki którym przyswojenie informacji było znacznie łatwiejsze.

Bardzo podobał mi się humor, z którym autor podchodził do opisów, z jednoczesnym profesjonalizmem, który od razu udzielał się czytelnikowi. Rzadko kiedy pojawiały się miejsca, które były dla mnie niezrozumiałe, ale wiadomo, że wszystko okaże się podczas pracy nad projektami, a tej niestety nie miałem okazji podjąć (jeszcze). Spodobał mi się również fakt, że autor poza samymi projektami, rozpisał w dodatkach (na końcu książki) wszystkie potrzebne czynności, które choć mogłyby się wydawać proste, to jednak mogą sprawić niektórym trudność. Opisuje w nich np. proces lutowania, czy zdejmowania izolacji z kabli. Oczywiście nie wszystkie projekty jak dla mnie były faktycznie potrzebne i niezbędne przy apokalipsie zombie, ale zdecydowanie ułatwiłyby życie w ciężkich czasach.

Podsumowując, uważam, że każda osoba obawiająca się jakiejś zagłady (niekoniecznie ze strony zombie),powinna takową książkę posiadać w plecaku przygotowanym do na nadejście najgorszego. Wiadomo, że lepiej dmuchać na zimne 😉

Moja Ocena: 8/10

Po więcej, zapraszam na iminfected.pl!

„Apokalipsa zombie nadchodzi!” jest to książka autorstwa Simona Monka, która pomoże nam przetrwać ten śmiercionośny kataklizm. Hordy morderczych umarlaków grasują po okolicy i pożerają wszystkich nieszczęśników, którzy staną im na drodze. Aby przetrwać ten powłóczący nogami horror, należy być skrupulatnie i fachowo przygotowanym. Jedną z najważniejszych rzeczy jest utrzymanie kontaktu ze światem oraz zapewnienie swemu domostwu dostaw elektryczności. Niniejsza książka pomoże Ci drogi czytelniku zdobyć potrzebną i niezbędną wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w razie ewentualnej apokalipsy zombie.

Sztuka przetrwania nie należy do łatwych, jednak dzięki tej książce na wypadek epidemii lub kataklizmu poradzenie sobie z napotykanymi trudnościami będzie choć trochę łatwiejsze. Książka skupia się na wykorzystaniu szeroko pojętej wiedzy z zakresu elektroniki, która przyda się do stworzenia licznych komponentów, które mogą nam pomóc choć trochę dłużej pozostać przy życiu. Przetrwanie czasu apokalipsy będzie wymagało wiele sprytu i wiedzy, między innymi również w zakresie elektroniki. Poznamy jak skonstruować systemy do generowania prądu, monitorowania otoczenia czy komunikowania się z rodziną. Dowiemy się jak bronić swoją bazę za pomocą przeróżnych sposobów i nie dać się podejść, zgrai zombie czy zawistnych ludzi, którzy będą chcieli wykraść nasze zapasy.

Książka została napisana przemyślanie i dzięki zwięzłemu posegregowaniu na rozdziały nie pogubimy się podczas czytania. Liczne projekty zostały opisane ciekawie jak choćby generowanie prądu z wykorzystaniem światła słonecznego (notabene bardzo ciekawie opisany projekt). Na wypadek ewentualnej apokalipsy zombie ta książka może okazać się na wagę złota. Całość została opisana przystępnym językiem, dzięki czemu nawet laik powinien nie mieć problemów z jej przeczytaniem. Simon Monk oddał w ręce czytelników interesującą pozycję, która powinna przypaść do gustu miłośnikom elektroniki, jak również serialu „The Walking Dead".

„Apokalipsa zombie nadchodzi!” pokazuje, jak można przetrwać kataklizm na masową skalę, mając pod ręką lutownicę i parę ciekawych pomysłów. Liczne ilustracje pomogą wcielić w życie zaproponowane w książce projekty, a barwny i zabawny język sprawi, że książkę można przeczytać w szybkim tempie. Z pewnością wykorzystam parę pomysłów zaproponowanych w tej pozycji, jak choćby zdalnie sterowany zamek do drzwi. Polecam wam lekturę tej książki, nie tylko na wypadek apokalipsy zombie.

• Survival
  • 1. Ebook'i