Ocalić polskość!

Wydawnictwo: Dom Polski
anon5555

Globalizm kruszy bezlitośnie prawa jednostki i prawa narodów, mając na względzie wyłącznie swój egoistyczny zysk. Z drugiej strony napływa do Polski współczesny model życia pozbawiony oparcia w rodzinie. A to właśnie silna rodzina, świadoma swej nie tylko roli biologicznej (na-ród), ale i cywilizacyjnej, była rdzeniem zachowania tożsamości narodowej poprzez kulturę. (...) Wezwanie aby Ocalić Polskość! ma w tym kontekście swój głębszy zarówno historyczny, jak i współczesny wymiar. Chodzi o to, abyśmy nie zatracili, jako Polacy, najpiękniejszej i najbogatszej rysów naszego człowieczeństwa.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie