Kochanka w toalecie

Wydawnictwo: Mamiko
poezja
kinga

Kochalina Miłosna, poetka, feministka, studentka socjologii. Publikowała swoje wiersze w czasopismach takich jak „Kozirynek”, „Cogito” itd. oraz na portalach internetowych. Inspiruje się muzyką, Bukowskim, Sylvią Plath, Poświatowską oraz „wszystkim co związane jest z miłością”. W swoich wierszach porusza tematy takie jak: wojna płci, trudne i toksyczne relacje damsko-męskie przemoc seksualna, seksizm, poligamia. "Kochanka w toalecie" to bezkompromisowa poetycka przejażdżka szlakiem męskich i damskich nieporozumień. Kochalina Miłosna nie ma szacunku do żadnej świętości; dusi, atakuje i bezcześci nasze uczuciowe przyzwyczajenia. Nie pisze sercem, ale wątrobą, żółcią i śluzem.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: własne

awiola | 2017-01-02
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2017

"dzisiaj już tylko w samotności potrafię spojrzeć w niebo".

Nietrudno się domyślić, o czym może pisać Kochalina Miłosna zawierając w tytule swojego dzieła słowa "kochanka" i "toaleta". Oczywiście, że o miłości oraz o kochaniu zarówno w jego duchowym, jak i w cielesnym wymiarze - bez tematów tabu i hipokryzji. Obszar tak często eksploatowany, a jednak z różnym skutkiem, cały czas tak chętnie brany na tapet.

Pod pseudonimem Kochalina Miłosna ukrywa się młoda poetka, feministka i obecna studentka socjologii. Inspirują ją muzyka, Charles Bukowski, Sylvia Plath, Halina Poświatowska, a także wszystko, co związane z miłością. Swoje liryki publikowała w czasopismach "Cogito" i "Kozirynek", a także na portalach internetowych.

"Kochanka w toalecie" to zbiór poetycki zawierający liczne wiersze a także luźne, dygresyjne teksty – opowiadania i felietony, dla których podwaliną jest miłość, ukazana z każdej, możliwej strony – stosunków damsko-męskich, przemocy, seksizmu a także...

Iliana | 2016-12-11
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 11 grudnia 2016

„Dobrze, że jeszcze nie wymyślili wzoru matematycznego na miłość... nigdy nie byłam dobra z matematyki...” - tak na koniec swojego tomiku napisała autorka. Zdanie to doskonale podsumowuje całość, bowiem śmiało można powiedzieć, iż stworzyła Ona swój wzór miłości i tego wzoru trzyma się przez całą formę tomiku.

Tajemniczy tytuł, tajemnicza autorka. Gdyby do tytułu podejść wprost mogłyby się okazać różne skojarzenia i odbiory. I tak zapewne jest. Tomik jest nadzwyczaj specyficzny, poruszający, emocjonalny, ciekawy, bardzo nietypowy i niesztampowy.

Zapraszam na całą recenzję na:

kinga | 2017-01-03
Na półkach: 2016