Zgłosuj na książki roku 2017
natik159

Największą siła i wartością tej pracy jest podejście mediacyjne – między „starymi” i „nowymi” mediami, między literaturą i „literaturami”, między „starymi” i „nowymi” metodami ich badania . Można by rzec, że autor, badając remediacje literatury, dokonuje zarazem remediacji literaturoznawstwa, unikając najczęściej obecnie spotykanych w badaniach świata sieci postaw skrajnych: trwania przy tradycyjnych jego postaciach i ryczałtowego odrzucenia całego jego dorobku.Dr hab. Grzegorz Godlewski, prof. UW Maciej Maryl podaje wnikliwej, dogłębnej i wszechstronnej analizie strukturę i funkcjonowanie procesów składających się na aktualną postać życia literackiego, rozwijającego się w środowisku internetowym. Jest to w moim przekonaniu niezwykle ważne obecnie zadanie badawcze. Literatury nie ominęły bowiem głębokie transformacje, które w ostatnich dekadach dwudziestego stulecia stały się udziałem postindustrialnych społeczeństw na całym świecie, transformacje, które głęboko przeobraziły mechanizmy działania porządków kulturowych i ich instytucji.Prof. Dr hab. Ryszard Kluszczyński

źródło opisu: http://www.ceneo.pl/43754486#tab=spec

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/43754486#tab=spec