Gry i zabawy Turków osmańskich

Seria: Świat Orientu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
9788380020337
Gosia_Łukasz

Książka dotyczy znajomości gier i zabaw Turków osmańskich w dawnej Polsce. Wykorzystując bogatą bazę źródłową Autor omawia też ludyczne aspekty uroczystości publicznych, życie erotyczne Turków Osmańskich oraz muzykę. Próbuje odpowiedzieć na pytania: jakie przejawy życia ludycznego Turków osmańskich były znane w dawnej Polsce, skąd czerpano o nich wiedzę w Polsce oraz jakie walory poznawcze i zjawiska życia ludycznego Turków osmańskich pozostawiły znaczący wkład w kulturze polskiej.

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: ebookpoint.pl