Słownik uniwersalny polsko-niemiecki i niemiecko-polski

Wydawnictwo: Langenscheidt Verlagsbuchhandlung
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Universal-Worterbuch Polnisch-Deutsch, Deutsch-Polnisch
niemiecki

Podręczny słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-11-11

Podręczny i poręczny uniwersalny słownik z roku 1931 (tak, to nie pomyłka) to książka wydana w Niemczech o dużych walorach. Jest to jeden z dwóch słowników, z których korzystałem w szkole podstawowej i średniej. Miałem wtedy język niemiecki jako jeden z przedmiotów i tenże słownik okazał się wielokrotnie bardzo pomocny.
Podzielony jest na dwie części. Każda z części oprócz najważniejszego fragmentu, czyli samego słownika z objaśnieniami wyrazów, zawiera także dodatkowe elementy. Trzeba zaznaczyć, iż napisane są w języku niemieckim, bo tam książka się ukazała. Każda część na początku zawiera wiec uwagi wstępne i opis skróceń. Na końcu słownika polsko-niemieckiego znajduje się ciekawy element książki pt. "Bekanntmachungen und Warungen", a po słowniku niemiecko-polskim fragment pt. "Redewendungen".
Słownik ma niewielkie rozmiary, mały format, lecz wiele haseł i ma dużą wartość. Wydany dawno temu, ale może z powodzeniem służyć nadal. Bardzo dobre wydawnictwo, pomimo lat warty uwagi i z...

Na półkach