Polacy na olimpijskich arenach

komiksy
Tohverus

źródło okładki: google

Danielista | 2017-11-20

Jeden z trzech sportowych komiksów PRL-u (obok "Od Walii do Brazylii" Rosińskiego i "Rycerzy fair play" Polcha). Jerzy Wróblewski sprawnie kreśli zmagania olimpijskie (od Aten w 1896 do Montrealu w 1976) w różnych dyscyplinach. Na kartach komiksu pojawia się m.in. walka bokserska Zbigniew Pietrzykowski vs. Cassius Clay (późniejszy Muhammad Ali) z olimpiady w Rzymie w 1960, czy m.in. tacy sportowcy jak Jerzy Kulej, Irena Szewińska, Władysław Komar, Kazimierz Deyna, Wojciech Fortuna, Jacek Wszoła. Publikacja przypomina także tragiczne wojenne losy polskich olimpijczyków - Władysława Karasia, Janusza Kusocińskiego, Bronisława Czecha, Eugeniusza Lokajskiego i Antoniego Maszewskiego. Spora dawka wzruszeń olimpijskich z historii polskiego sportu plus olbrzymi sentyment do niezapomnianej kreski Jerzego Wróblewskiego.

ryszpak | 2017-08-09
Przeczytana: 1985 rok