Encyklopedia minerałów i skał

Tłumaczenie: Krzysztof Jakubowski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z"
The Illustrated Encyclopedia of Minerals and Rocks
Grzegorz

Encyklopedia minerałów i skał zawiera wszechstronny i szczegółowy opis wiadomości przydatnych dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów zainteresowanych poznaniem tajemnic i niepowtarzalnego piękna mineralnego świata. Zamieszczono w niej opisy licznych znanych i mniej znanych minerałów, w tym także wielu słynnych kamieni szlachetnych i ozdobnych. Przedstawiono wyczerpującą charakterystykę ich...

Zamieszczono w niej opisy licznych znanych i mniej znanych minerałów, w tym także wielu słynnych kamieni szlachetnych i ozdobnych. Przedstawiono wyczerpującą charakterystykę ich naturalnych postaci krystalicznych, wielką rozmaitość odmian barwnych i form występowania. Szczegółowe wskazówki dotyczące typowych cech fizycznych, składu chemicznego, budowy wewnętrznej, warunków powstawania, rozlicznych zastosowań oraz najważniejszych złóż - ułatwiają samodzielne rozpoznawanie minerałów i gromadzenie własnych kolekcji.

Tekst książki, napisany stylem barwnym i precyzyjnym zarazem, znakomicie uzupełniają doskonale dobrane 592 ilustracje. Alfabetyczny skorowidz nazw minerałów i skał, znacznie rozszerzony w języku polskim, umożliwia wygodne korzystanie z encyklopedii i podnosi jej praktyczną przydatność.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza "Delta W-Z", 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie