Teorie polityki. Założenia metodologiczne.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
polityka
B_ananas

Podręcznik prezentuje problematykę empirycznych teorii politycznych w perspektywie metodologicznej. Pozwala uporządkować odpowiedzi na pytania: - czy możliwe jest naukowe opracowanie tego, co nazywamy polityką?, - jaka jest użyteczność i wartość poznawcza teorii politycznych?, - czy mogą być one wiarygodnym fundamentem działań politycznych?, - jaki jest kontekst aksjologiczny teorii...

- czy możliwe jest naukowe opracowanie tego, co nazywamy polityką?,
- jaka jest użyteczność i wartość poznawcza teorii politycznych?,
- czy mogą być one wiarygodnym fundamentem działań politycznych?,
- jaki jest kontekst aksjologiczny teorii politycznych?

Zrozumienie polityki, podstawowych pojęć, możliwość praktycznego zastosowania idei i teorii politycznych, a co za tym idzie rozwiązanie konkretnych problemów i przekształcanie rzeczywistości społecznej będzie możliwe wtedy, kiedy z wiedzy naukowej uczyni się podstawę do podejmowania działań.

Książka z serii politologicznej przeznaczona jest dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa, nauk społecznych, a także dla wszystkich zawodowo zainteresowanych polityką.

źródło opisu: http://www.ibuk.pl/fiszka/161/teorie-polityki.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie