O karykaturze polityki

Muza
2012-02-01
2012-02-01
władza polityka

Kiedyś każdy miał być homo sovieticus, teraz przyszla pora aby dowiedzieć się, ze absolutnie każdy z nas to homo politicus. Polityka to bagno, to same pomyje, jak raz smród polityki do Ciebie przylgnie to już nie przejdzie. Takie opinie możemy usłyszeć na każdym kroku i codziennie. Panuje powszechne przekonanie, że przyzwoity człowiek nie powinien mieć z polityką nic wspólnego. Tylko czy tak jest? I czy to słuszne przekonanie?

Mirosław Karwat w swej książce, która została napisana na wysokim poziomie, chociaż sam autor niekoniecznie aspiruje do elitarnej grupy podręczników akademickich, przekona nasz, że łudzimy się twierdząc, że nie mamy z polityką nic wspólnego. Polityka jest wszędzie. Sprawdźcie….

Książka to kompleksowe, umieszczone w pokaźnych rozmiarów(ponad sześćset stron tekstu) publikacji.
Czytając poznamy mechanizmy polityczne, lepiej zrozumiemy to wszystko co dzieje się wokół nas, co nas irytuje, bawi, to co denerwuje nas gdy włączamy dziennik czy słuchamy radia. Polityka w tej książce jest uporządkowana, rozłożona na czynniki pierwsze, mimo skomplikowanej materii wyłożona prosto, zrozumiałym językiem. Ta pozycja pozwala oswajać politykę, która przestaje być mitycznym potworem a staje się zjawiskiem logicznym, zrozumiałym.

Pewnie wiele osób dojdzie do wniosku, że nie ma ochoty się babrać w politycznym bagnie nawet książkowo, uważam że są w błędzie. To niewiedza naraża nas na to że staniemy się ofiarami politycznej manipulacji. A udział w życiu politycznym w mniejszym lub większym stopniu jest obywatelskim obowiązkiem.
Prędko nie znajdziemy drugiej tak kompleksowej publikacji poświeconej zagadnieniom z dziedziny teorii polityki, ilustrowanych przykładami i pisanej zrozumiałym dla przeciętnego człowiek językiem.
Póki jest więc okazja polecam sięgniecie po tą książkę!

• Akcja 52 A.D. 2012
  • Popularnonaukowe / Społeczne etc.
  • 2021 przeczytane
  • Przed C.
  • Do recenzji
  • Biblioteka domowa

Dodaj cytat z książki O karykaturze polityki