Grzmiący Rydwan na Saharze

Wydawnictwo: Piotr Biegała Grzmiący Rydwan
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Afryka, Żuk, Rajd, Budapeszt - Bamako
Disintegrator

Ta książka opisuje wyprawę polskimi autami – żukiem i polonezem – do samego serca Afryki. Przejechaliśmy całą Saharę z północy na południe (a później z powrotem), jedliśmy kozę, owcę i wielbłąda, paliliśmy marokański haszysz, spaliśmy w mauretańskim hotelu, piliśmy malijskie piwo, kąpaliśmy się w oceanie, przeżyliśmy śnieżycę w Afryce i wróciliśmy w całości do kraju.

źródło opisu: www.lezuk.pl

źródło okładki: lezuk.pl

Disintegrator | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Motoryzacja
Przeczytana: 13 października 2016

Książka opisuje wyjazd poczciwym Żukiem, który dwa lata przed jej odbyciem jeszcze woził ziemniaki pod Poznaniem, do Afryki, w ramach rajdu charytatywnego Budapeszt - Bamako.
Nie jest to bynajmniej pozycja wyłącznie dla miłośników motoryzacji - z przyjemnością przeczytają ją także czytelnicy zainteresowaniu podróżami, Afryką, organizacją wypraw i ... spełnianiem marzeń.
Są tu jak najbardziej także techniczne opisy przeróbek oraz napraw, ale autor po pierwsze o nich ostrzega, a po drugie są napisane naprawdę przystępnie, więc nie znużą nawet laików bez prawa jazdy.
Książka zawiera nie tylko suchy opis trasy (choć znajdują się w niej i długości kolejnych etapów i współrzędne najważniejszych punktów), lecz także wiele informacji praktycznych oraz przemyśleń autora na temat mijanych miejsc i spotykanych osób.
Wydanie elektroniczne przygotowane jest ciekawie, w wielu miejscach znajdują się odnośniki do materiałów multimedialnych, co może nie jest najwygodniejsze na czytniku, ale możemy...

Inthefuturelondon | 2017-07-14

Od pewnego czasu Afryka naprawdę mnie fascynuje i jestem ciekawa jak naprawdę żyją tamtejsi ludzie, jak to u nich wszystko się odbywa, a dzięki "Grzmiącemu Rydwanowi..." udało mi się odkryć chociaż kawałek tej tajemnicy. Wszystko to co zostało tam opisane jest dla mnie nieprawdopodobne. Większość ludzi myśli, że osoby mieszkające na tzw. "ciemnym lądzie" są nieokrzesane, agresywne i z całą pewnością nieprzyjazne. Owszem, bywają tacy, ale po lekturze tej książki dowiedziałam się, że zdecydowana większość tamtejszej społeczności to ludzie, którzy w razie potrzeby posłużą pomocą, ale są również ciekawi. Tak po prostu.

Cała książka jest niesamowita i choć nie jest to pozycja która zasługuje na miliard nagród, to jednak bardzo przyjemnie się ją czytało, a ponadto dowiedziałam się z niej mnóstwa informacji. Między innymi o Żuku. Właśnie! Bo o tym nie wspomniałam. Oprócz całego przebiegu rajdu, dowiemy się również o budowie tego auta, oraz o tym co musiał wykonać pan Piotr, aby jego...

Na półkach