The theory of evolution
Grzegorz

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika, jest pierwszą w literaturze popularnonaukowej publikacją obejmującą całokształt zagadnień związanych z ewolucją organizmów. Autor, uczony angielski, potraktował darwinowską teorię doboru naturalnego jako punkt wyjścia w rozważaniach nad konkretnymi zagadnieniami: na czym polega ewolucja i jak przebiega, zwracając przede wszystkim uwagę na współcześnie odbywające się procesy w obrębie gatunku i populacji.

Książka tematycznie składa się z trzech części. W pierwszej omówione są elementy ewolucji, a więc adaptacje, teoria doboru naturalnego, dziedziczność, zmienność i dobór sztuczny. W drugiej - przyczyny tych zjawisk. W trzeciej autor przedstawił prawidłowości ewolucji jako procesu historycznego.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968

źródło okładki: Zdjęcie autorskie