Mateusz i kamienny krąg

Wydawnictwo: Novae Res
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Mateusz i kamienny krąg
Krzysztof

Pewnego dnia Mateusz i Michał, nastoletni chłopcy, naruszają ciągłość czasu i przenoszą się do tajemniczego świata, któremu zagraża ogromne niebezpieczeństwo... Przyjaciele, czując się odpowiedzialnymi za los poddanych króla Zolena i chcąc wrócić do własnego świata, decydują się zmierzyć z potężnym Duchem Czasu. Zanim to jednak nastąpi, przejdą szkolenie pod okiem mistrza Dobrama w Szkole...

Przyjaciele, czując się odpowiedzialnymi za los poddanych króla Zolena i chcąc wrócić do własnego świata, decydują się zmierzyć z potężnym Duchem Czasu. Zanim to jednak nastąpi, przejdą szkolenie pod okiem mistrza Dobrama w Szkole Mądrości i Fechtunku, i zostaną poddani ciężkim próbom na Spartorze.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2016

źródło okładki: http://zaczytani.pl

Wkp | 2016-12-04
Na półkach: Współpraca

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

GDYBY HARRY POTTER ŻYŁ W POLSCE

Ta książka trafiła do mnie w dobry czas. Gdybym sięgnął po nią kiedy indziej ocena pewnie byłaby niższa (a może nie, któż to może wiedzieć), ale akurat miałem na coś podobnego ochotę. Na prostą, naiwną opowieść w stylu polskich filmów młodzieżowych z lat 90. ubiegłego wieku, na których się wychowałem. I coś takiego właśnie otrzymałem. Czy jest tu coś oryginalnego? Nie. Nie zabrakło też drobnych wpadek, ale całość ma swój urok, nawet jeśli jest to urok bardzo infantylny. Choć, oczywiście, nie dla wszystkich.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater https://sztukater.pl/ksiazki/item/19591-mateusz-i-kamienny-krag.html

Krzysztof | 2016-11-20
Przeczytana: listopad 2016

Przeczytajcie recenzję pod tym linkiem:

marlena64 | 2016-10-28
Agatonka | 2016-10-12