Zabójczy pocałunek

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Peter Decker i Rina Lazarus (tom 14)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stone Kiss

Spokój domu porucznika Petera Deckera burzy wiadomość o brutalnym zabójstwie, którego dokonano pięć i pół tysiąca kilometrów od Los Angeles. Błagalny telefon przybranego brata, rabina Jonathana, sprawia, że Decker wraz z żoną Riną rusza do Nowego Jorku. Ofiarą jest szwagier Jonathana, chasyd Ephraim, którego nagie ciało znaleziono w obskurnym pokoju hotelowym na Manhattanie. Zniknęła też piętnastoletnia bratanica zabitego, Shaynda.

wiejskifilozof | 2015-09-12

Tego mi było trzeba.Oczywiście w literaturze,taki rasowy kryminał.Który mnie wciągnie.I udało się pani Kellerman.Przeczytałem,naprawdę dobrą książkę.Akcja toczy się w większości w Nowym Jorku lub jego okolicach.
I do tego miasta przyjeżdża właśnie policjant z Los Angeles by wyjaśnić śmierć członka swej rodziny.Z pochodzenia Żyda.
Tyle ciekawych rzeczy dowiedziałem się o Żydach z tego kryminału.
Ich tradycje i zwyczaje.
Ale to przypominam kryminał.I mamy tam co w dobry kryminale powinno być.A jedną z tych rzeczy jest właśnie rozmowa.Tak,to było aż bardzo dobrze widoczne.
Dużo rozmów i każda była ważna.
Książka ma dobre zakończenie.Nawet się nie spodziewałem,że takie może być.Książka naprawdę bardzo wciągająca.

PABLOPAN | 2012-03-27

Podobało mi się to, że można sporo dowiedzieć się o zwyczajach i życiu codziennym współczesnych Żydów mieszkających w USA.

oliwa | 2013-08-16

Czyste, dobre kobiety i ci źli mężczyźni. Trochę o obsesjach seksualnych - to na minus, trochę o środowisku nowojorskich Żydów - to na plus. Intryga kryminalna i styl bardzo średnie.

coolrose | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Niesamowicie wciągająca historia umieszczona w środowisku żydowskim Nowego Jorku. Bohaterowie bardzo różnorodni,nieustannie wybierający między dobrem ,a złem,tym co moralne i etyczna,a tym co niedozwolone.
Czyta się bardzo dobrze,nie sposób przestać.
Polecam.

Vinga | 2016-11-26