Oblubienica czarnoksiężnika tom 3

Cykl: Oblubienica czarnoksiężnika (tom 3)
Wydawnictwo: Studio JG
Mahou Tsukai no Yome (魔法使いの嫁)
komiksy
Dejikos

Elias i Chise badają zagadkowe morderstwa, jakie miały miejsce na terenie cmentarza. Wtem, pozostawiona na chwilę sama, dziewczyna zostaje zaatakowana przez dziką bestię. Na pomoc przychodzi jej nieznajomy mężczyzna i przepędza potwora. Sam jednak zostaje ranny i nieumyślnie przekazuje Chise fragmenty swoich wspomnień. Okazuje się być istotą od wielu lat związaną z nekropolią...

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Magdalena | 2018-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Chise dowiaduje się znów trochę o magi, aczkolwiek Elias trzyma ją wciąż pod kloszem.
Ale manga i tak skradła moje serce ! <3
Gorąco polecam ! ! !

Fantasy-Bestiarium | 2017-04-20

Historia Chise zyskała już spore grono wiernych fanów, a nawet doczekała się ekranizacji w formie anime. "Oblubienica czarnoksiężnika" tom 3 znów zaciekawia i zabiera czytelników w magiczny i zapierający dech w piersi świat. Elias i Chise tworzą nietuzinkowy duet, stając co rusz przed nowymi, niesamowitymi wyzwaniami. Doświadczona przez życie dziewczyna i potężny czarnoksiężnik tworzą mieszankę iście wybuchową. Manga urzeka i sprawia, że z niecierpliwością wyczekuje się kolejnych tomików.

Na terenie cmentarza dochodzi do tajemniczych i brutalnych morderstw, Elias i Chise postanawiają bliżej zbadać tę sprawę. Podczas śledztwa dziewczyna zostaje niefortunnie sama i atakuje ją rozwścieczona, przerażająca bestia. Niespodziewanie przychodzi jej na ratunek nieznajomy mężczyzna i ratuje Chise niemal w ostatniej chwili. Tajemniczy wybawiciel w dość wyjątkowy sposób przekazuje oblubienicy czarnoksiężnika swoje wspomnienia i zdradza przy tym, że jest mocno związany z cmentarzyskiem. Kim tak...

PolishPopkulturę | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Powracam do serii po dłuższej przerwie. Wciąż jest nieźle, ale jednak oczekiwałem czegoś więcej. Bogaty świat przedstawiony nie wystarczy, aby mnie oczarować - potrzebuję złożonych bohaterów z krwi i kości, a Chise i Elias wciąż jawią mi się jako postacie płaskie i jednowymiarowe. Mam nadzieję, że autorce uda się wypracować nieco większą dynamikę między tą dwójką, bo póki co ich relacja jest baaardzo przewidywalna (żeby nie powiedzieć - nudna). Dodatkowy minus za epizodyczność fabuły.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Rege | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Poznajemy prawdziwą postać czarnoksiężnika i kilka nowych stworów z różnych legend różnych ludów. Nadal ciekawe.

silwana | 2017-10-14
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Kolejny świetny tom Oblubienicy. Jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu i ogólnie jak skończy się cała seria.

Kira | 2019-06-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga