Dziewczynka w Krainie Przeklętych: Siúil, a Rún #1

Cykl: Dziewczynka w Krainie Przeklętych (tom 1) | Seria: Exclusive
Wydawnictwo: Studio JG
とつくにの少女 Siúil, a Rún (Totsukuni no Shoujo: Siúil, a Rún)
manga, fantasy, supernatural
komiksy
norimenai

W świecie podzielonym przez okrutną klątwę mała dziewczynka imieniem Siva została porzucona w lesie zamieszkałym przez przeklęte istoty. Przed niechybną śmiercią ratuje ją tajemniczy rogaty mistrz, który bierze dziecko w opiekę. Czy jednak długo będzie mógł chronić Sivę, jeśli nawet jego dotyk może zarazić dziewczynkę złym czarem?

źródło opisu: www.studiojg.pl

źródło okładki: www.studiojg.pl

PolishPopkulturę | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Jest kripi klimat, są ładne rysunki, ale fabuły tu jak na lekarstwo. Na przestrzeni całego albumy nie dzieje się praktycznie nic; świat przedstawiony jest ledwo zarysowany, a bohaterowie sportretowani są bardzo powierzchownie, zero w tym jakiejś głębi psychologicznej. Może sięgnę po drugi tom, ale tylko może. Imo tom pierwszy powinien być wyznacznikiem jakości dla całej serii - jak pilotażowy odcinek serialu - a tutaj zabrakło jakiegoś efektu wow. W podobnych klimatach o wiele, wiele, wiele bardziej podobała mi się manga "KURO", która lada dzień wydana zostanie przez Waneko, ewentualnie "Oblubienica Czarnoksiężnika" od JG (ale to tylko dla masochistów, którzy lubią czekać po kilka lat na kolejne tomy); fanom komiksu amerykańskiego polecam natomiast "Hrabstwo Harrow". "Dziewczynkę" spokojnie można sobie darować (tym bardziej, że cena sięgnie 4 dych za wydanie "ekskluziw", na które tytuł ten imo zwyczajnie nie zasługuje).

Więcej o komiksach piszę na...

Trzcionka | 2018-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2018

To pierwsza manga jaką przeczytałam i jeśli chodzi o formę czytania - dziwnie, ale można się przyzwyczaić ;)
Fabuła tego komiksu nie powala na kolana, jest dość prosta i już w połowie pierwszego tomu można się domyślić w czym rzecz. Jednak, jak dla mnie, nie o fabułę tu chodzi, a o bohaterów. Tytułowa dziewczynka i jej przyjaciel to fantastyczne kreacje - dwoje zupełnie skrajnych postaci i cudownie przedstawiona ich relacja. Niektóre dialogi i sceny łapią za serce, wiec uwaga - jest uroczo i tkliwie! Zakończenie pierwszego tomu jest świetne, trzeba od razu łapać za kolejny.
Rysunek świetny, tutaj też główni bohaterowie biorą górę. Wygląd tytułowej dziewczynki - coś pięknego. Może mangi mają to do siebie, ale w komiksie jest mnóstwo zbędnych lub zupełnie niewyraźnych "okienek" i co do tego mam mieszane uczucia.

Twilight88 | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Kreska zdecydowanie się różni od tych z popularnych mang. Akcji nie ma praktycznie żadnej, ale nawet nie spostrzegłam kiedy skończyłam czytać tomik. Uwielbiam tego rodzaju opowieści i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

silwana | 2017-07-14
Przeczytana: 2017 rok

W mandze niby dużo się nie dzieje, nie ma żadnej wartkiej akcji, ale z przyjemnością się ją czytało. Polubiłam główną bohaterkę i jestem bardzo ciekawa jak potoczy się jej dalsza historia.

TwentyThree | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

Za same rysunki 9, ale na fabułę jestem wściekła, innych emocji podczas czytania nie było, ani strachu, ani wzruszenia, nic. Mam nadzieję, że następny tom odczaruje tytuł.

Neva | 2018-04-08
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam