Prisma Fusion Nivel intermedio B1 + B2 Ćwiczenia

Wydawnictwo: Nowela
popularnonaukowa
youstyna

ROZDZIAŁ 6 Z PUBLIKACJI PT. "ZDROWIE PUBLICZNE" REDAKCJA NAUKOWA TERESA BERNADETTA KULIK, ANNA PACIAN. Zdrowie Publiczne jest dziedziną interdyscyplinarną skupiającą zagadnienia zarówno z zakresu medycyny, ekonomii, prawa, zarządzania, jak i socjologii oraz psychologii. W podręczniku omówiono zagadnienia z różnych obszarów zdrowia publicznego. Koncentrują się one wokół: · koncepcji zdrowia w medycynie, · polityki zdrowotnej, · współczesnych zagrożeń zdrowia jednostki i rodziny, · profilaktyki zdrowotnej w Polsce i w krajach europejskich, · profilaktyki chorób społecznych i cywilizacyjnych, · zagrożeń zdrowia psychicznego, · opieki medycznej nad młodzieżą szkolną, · promocji zdrowia, · systemów informacyjnych w zdrowiu publicznym, · uregulowań prawnych. Podręcznik dostosowany jest do aktualnych programów kształcenia studentów kierunków medycznych i nauk o zdrowiu. Rozdziały poprzedzone są celami kształcenia i zakończone pytaniami, które mogą być pomocne w utrwaleniu treści. Publikacja będzie przydatna w kształceniu teoretycznym i praktycznym studentów wydziałów nauk o zdrowiu oraz innych kierunków. Jest to także doskonałe źródło informacji dla tych, którzy odbywają specjalizację medyczną.

źródło opisu: https://pzwl.pl/Zdrowie-publiczne.-Rozdzial-6,13397004,p.html

źródło okładki: https://pzwl.pl/Zdrowie-publiczne.-Rozdzial-6,13397004,p.html