Wyścig z wiatrem

Okładka książki Wyścig z wiatrem Lauren St John
Okładka książki Wyścig z wiatrem
Lauren St John Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Bezcenny (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bezcenny (tom 2)
Race the Wind
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-10-19
2016-10-19

Druga część przygód Casey Blue – niezwykle skromnej, utalentowanej dziewczyny, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Przejęta niesprawiedliwym losem swego ojca, postanawia wziąć udział w drugich co do ważności – zaraz po Badminton – zawodach jeździeckich w Kentucky. Co się z tym wiąże – masa przygotowań, jeszcze więcej wyrzeczeń, ogromna siła i wytrwłość, a przede wszystkim rozłąka z ukochanym ojcem i chłopakiem.

Zastarszana anonimowymi listami musi zrobić wszystko, aby wygrać. Bo to właśnie od wygranej zależy los jej ojca..

Zafascynowana pierwszą częścią sięgnęłam po drugą – I wcale się nie zawiodłam. Wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że “Wyścig z wiatrem” jeszcze bardziej wciąga I trzyma w napięciu do niemal ostatniej strony.

Kocham książki od tej autorki. Sięgnełam po tą książkę zaraz jak tylko przeczytałam tom pierwszy. Podoba mi się styl pisania autorki,lekki,ciekawy,podtrzymujący w napięciu.

Świetna książka opowiadająca o losach Casey i Zapowiedzi Sztormu. Nie mogłam się od niej oderwać. Razem z Casey przerzywałam wszystkie opisane sytuacje. Szczerze podobała mi się ta książka.

2 część tak samo świetna jak druga i o dziwo jak to mają kolejne części każdej serii trzyma poziom.

W drugiej części akcja się rozkręca.

W drugiej części akcja się rozkręca.

Dalsze losy Casey i Sztorma. Tym razem Casey musi nauczyć się panować na sobą i walczyć do końca.Nigdy się nie poddawać. Aby poznać ich dalsze losy zapraszam do przeczytania. Polecam :)

Jako dzieciak kochałam książki z końmi w roli głównej. Jakże znaną pewnie wielu z Was serię Hertland pochłonęłam tak szybko jak pozwalała dostępność tomów. Mimo mijających lat zamiłowanie do literatury z tymi zwierzętami wcale nie zmalało. Uwielbiam je nadal tylko coś czuję, że muszę te młodzieżowe wymienić na poważniejsze, bo zaczynam się troszkę nudzić i nie umiem się wczuć w przygody bohaterów. Po drugi tom z Casey Blue sięgnęłam w dalszym ciągu z ciekawości, ale też dlatego, że najczęściej zaczynając serie staram się je kończyć - jeżeli tylko pierwsza część nie jest fatalna.

Casey Blue wraz ze swoim koniem Zapowiedź Sztormu wygrała prestiżowe zawody Badminton Horse Trials. Teraz zamierza przygotowywać się do następnych zawodów odbywających się w Kentucky - Three-Day Event. Nic jednak nie układa się tak jak nastolatka by chciała ponieważ jej ojciec zostaje oskarżony o morderstwo. Ani dziewczyna, ani jej trenerka i najlepsza przyjaciółka oraz chłopak nie wierzą w to by jej tata mógł zrobić coś takiego. Jednak policja ma niezbite dowody. Jak by tego było mało sama Casey pada ofiarą podstępnego szantażu i jest przerażona. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo iż jej ojciec jest w areszcie to nastolatka chce zdecydować się na udział w konkursie. Problem jest w tym, że znów zaczyna mieć problemy z koniem i nie wie co robić.

Czy ojciec dziewczyny faktycznie winny jest morderstwu? Kto mu uwierzy, ze to jedna wielka pomyłka? Kto i w jaki sposób szantażuje Casey i dlaczego ma to związek z jej tatą? Czy przy tak wielkich problemach związek nastolatki z Paulem ma szansę przetrwać?

Książka napisana jest w przystępnym języku co ułatwia jej zrozumienie. A to w przypadku pozycji o jeździectwie wymaga nie lada wysiłku. O ile pierwsza powieść Lauren w dużym stopniu przypadła mi do gustu o tyla z tą miałam spory problem. W czym tkwił ten problem? W tym, że książka była strasznie nierealna, a to aż męczyło. Jak na pozycję, która ma zaledwie 200 str. spędziłam nad nią na prawdę dużo czasu. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się czy sięgnę po trzeci tom, bo mam trochę obaw i szkoda mi czasu, a to zdarza się u mnie naprawdę rzadko. Nie chcę zniechęcić do tej książki, ale nakłaniać do jej przeczytania też zbytnio nie będę, bo mam wrażenie, że można dużo lepiej spożytkować czas.

Więcej na:
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Po przeczytaniu pierwszej części o zmaganiach Casey Blue, po następną sięgnęłam raczej z poczucia obowiązku, ponieważ jeśli zaczynam jakąś serię, chcę ją skończyć. Przyciągnął mnie też lekki styl pisania autorki, który pozwalał mi na pochłonięcie książki w mniej niż parę godzin.

Znów zatapiamy się w jeździecki świat, a St. John uchyla nam rąbka tajemnicy o panujących tam zasadach. Wiadomo, a może i nie, że jeździectwo to elitarny sport i liczą się ci wysoko postawieni oraz z górą pieniędzy. W drugiej części stawiamy czoła ogromnemu spiskowi, który miał za zadanie zaszkodzić Casey w drodze na szczyt, ale, jakżeby inaczej, wszystko kończy się szczęśliwie, a nasza główna bohaterka znów ma, to, co chciała.
Brnąc przez tę część odczuwałam spory niesmak masą niedociągnięć i nieścisłości. Historia przedstawiona w tej wydawała się tak nieprawdopodobna, że w trakcie czytania musiałam odłożyć książkę na bok i trochę ochłonąć. Liczyłam na to, że trzecia część w czymś mnie zaskoczy, bo po raz drugi udało mi się odgadnąć końcówkę i nie czułam się z tego powodu szczęśliwa.

• Literatura młodzieżowa
  • Konie
  • 2017
  • Jeździeckie
  • Dla M.

Dodaj cytat z książki Wyścig z wiatrem