układ słoneczny, kosmos
aredhela

Książka W. Demina omawia obszerny zespół problemów mechaniki nieba. Loty kosmiczne spowodowały wzrost zainteresowania tą dziedziną astronomii. Książka zawiera jasny i konsekwentny wykład na temat budowy i ewolucji Układu Słonecznego. Czytelnik znajdzie w niej szereg ważnych i ciekawych informacji o mechanice Układu Słonecznego, jego budowie, stabilności, ewolucji; zapozna się z hipotezami...

Książka zawiera jasny i konsekwentny wykład na temat budowy i ewolucji Układu Słonecznego. Czytelnik znajdzie w niej szereg ważnych i ciekawych informacji o mechanice Układu Słonecznego, jego budowie, stabilności, ewolucji; zapozna się z hipotezami dotyczącymi jego przeszłości i przyszłości. Układ Słoneczny jest jednym z bardzo wielu układów Wszechświata, jest jednak tym, na którym na żyjemy. Książka Demina pozwala nam poznać prawa rządzące tym układem, pomaga zrozumieć trudności i przeszkody, jakie stają przed twórcami współczesnej astronautyki.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie