Zgłosuj na książki roku 2017

Rozwój i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych Tom 3

Wydawnictwo: Impuls
youstyna

Wprowadzenie Część I Problemy kształcenia uczniów niepełnosprawnych w wybranych krajach europejskich Zmiany uwarunkowań rozwoju pedagogiki specjalnej w Niemczech Edukacja na poziomie średnim młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną – z doświadczeń krajów zachodnich Doświadczenia z edukacją upośledzonych umysłowo w Niemczech Kształcenie uczniów w granicznej strefie opóźnienia umysłowego na Słowacji Możliwości przygotowania zawodowego niepełnosprawnych umysłowo w Republice Słowackiej Organizacja kształcenia specjalnego w duńskiej szkole podstawowej Część II Polski system kształcenia specjalnego – orientacje teoretyczno-badawcze Pedagogika specjalna czy pedagogika szkoły specjalnej? (organizacja procesów) Orientacje teoretyczne w badaniach kształcenia osób niepełnosprawnych i ich implikacje praktyczne Kształcenie specjalne w kontekście wybranych zmian w systemie oświaty w Polsce Perspektywa badań nad systemem kształcenia uczniów niepełnosprawnych w Polsce – analiza możliwej i podejmowanej problematyki badań Część III Prawne i etyczne aspekty funkcjonowania osób niepełnosprawnych w Polsce Prawo dziecka do akceptacji, szacunku i przyjaznego porozumiewania się z rodzicami (chcemy dzieci chcianych i kochanych przez mądrych i odpowiedzialnych rodziców) Rola prawa w systemie wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych Prawa osób niepełnosprawnych w aspekcie realizacji zasad sprawiedliwości społecznej