9788328208278
Anna Janczyszyn

DISNEY ZŁOTA KOLEKCJA BAJEK to wyjątkowe wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji. Autorką tekstów jest Małgorzata Strzałkowska.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: własne

Kiti | 2016-09-18

,,Księgę dżungli" darzę szczególnym sentymentem, bo oprócz tego, że to jedna z moich ulubionych bajek to podczas pobytu w Kaliningradzie wybrałam się właśnie na ten film. Choć miałam nie kupować kolejnych tomów kolekcji, postanowiłam się na tę bajkę skusić.

Mowgli wychowywał się w rodzinie wilków, jednak nadszedł taki moment, kiedy do dżungli miał wrócić groźny tygrys. Nienawidził on ludzi, bo bał się ognia, który potrafią wytworzyć. Mowgli musiał więc opuścić dżunglę, ale nie chciał się z tym pogodzić...

Książeczka została napisana prostym stylem, bez rymów, tak, jak to miało miejsce w przypadku bajki ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Trochę jestem zawiedziona zbyt skrótowym opisem pobytu Mowgliego u małp. Dodatkowo zakończenie nieco mnie zaskoczyło. Możliwe, że są różne, jednak to nie bardzo kojarzę.

Wydanie publikacji bardzo mi się podoba. Bajka nie jest zbyt obszerna, ma jednak prosty w odbiorze tekst. Przeszkadzało mi jedynie to, że raz zamiast napisania, że to...

wiewiora098 | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

...po dlugim pracującym tygodniu postanowiłam poświęć czas mojej latorośli.
Tym razem wybrałyśmy troszkę " ambitniejsza " lekture.
Ksiazka bardzo ladnie wydana co przyciaga wzrok czytelnika i pobudza do bacznego śledzenia losów Mowgliego - chłopca wychowanego przez wilki.
Lektura wybitnie wciągnęła moją córkę zarażając ją do wspolnego spędzania czasu ze mną wsrod książek wiec napewno poszukamy dalszych części tej serii. POLECAM SERDECZNIE

Lennie | 2017-03-15
Przeczytana: 12 września 2016