Jiaogulan. Chińskie zioło nieśmiertelności. Odporność, energia, łagodzenie objawów stresu

Tłumaczenie: Magdalena Witek
Wydawnictwo: Vital
Jiaogulan: China's "Immortality Herb" - Unlocking the Secrets of Nature's Powerful Adaptogen and Antioxidant
zdrowie, medycyna
Athoualia

Autorzy opisują zastosowanie i działanie rośliny jiaogulan, która jest przedmiotem wielu badań oraz powszechnym na całym świecie środkiem leczniczym. Należy ona do grupy adaptogenów, czyli posiada właściwości wspomagające organizm w przystosowaniu się do niekorzystnych warunków środowiska. Aktywnymi składnikami tej rośliny są saponiny regulujące pracę układu krwionośnego, hormonalnego oraz funkcje umysłowe. Badania naukowe dowiodły, że jiaogulan zawiera co najmniej osiemdziesiąt dwie saponiny, podczas gdy w żeń-szeniu ich liczba wynosi zaledwie dwadzieścia osiem. Chińska roślina nieśmiertelności wspiera funkcjonowanie organizmu, zapewnia ochronę przed stresem, opóźnia procesy starzenia i wzmacnia odporność.

źródło opisu: www.vitalni24.pl

źródło okładki: Skan autorski