Zygzaczki i szlaczki. Wesołe Ćwiczenia w Nauce Pisania

Seria: Zygzaczki i szlaczki
Wydawnictwo: Zielona Sowa
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

Seria zeszytów "Zygzaczki i szlaczki" to zestawienie prostych, a zarazem bardzo zróżnicowanych, zadań edukacyjnych rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętności grafomotoryczne, przygotowanych z myślą o dziecku pięcio-, sześcioletnim.Proponowane zabawy i ćwiczenia rozwijają u dzieci spostrzegawczość i koncentrację oraz ćwiczą motorykę ręki niezbędną dla osiągnięcia gotowości do nauki pisania.
Zróżnicowanie zadań pod względem trudności umożliwi wytrenowanie bardziej precyzyjnych ruchów, które pozwolą dziecku bez większych trudności zmieścić się w liniaturze.
Zygzaczki i szlaczki zapewniają świetną zabawę w rysowanie, dorysowywanie, uzupełnianie i odwzorowywanie, a jednocześnie zapobiegają niskiemu poziomowi grafomotoryki u dzieci szkolnych.
Trening umiejętności manualnych uczy dziecko wiary we własne siły i pozwala mu dorastać do roli ucznia.

Na półkach: Przeczytane, Zielona Sowa
Przeczytana: 30 listopada 2016

Mam w domu trzylatkę, która coraz częściej interesuje się różnego rodzaju książeczkami z zadaniami. Początkowo szał był na naklejki, potem coraz częściej mała sięgała po kolorowanki. Teraz stawia pierwsze kroki w ciut innych zabawach. Pewnie niektórzy powiedzą, ze to późno. Nie raz widziałam w księgarniach książki ze szlaczkami dla dwulatków. Zresztą moja starsza córka również znacznie wcześniej bawiła się w ten sposób. Ale ja nigdy na nią nie naciskałam. Nie namawiałam. Nie miała ochoty, to nie. Wiedziałam, że kiedyś przyjdzie czas, że sama o nie poprosi. I chyba właśnie się tego doczekałam.

Dziś zatem pokażę Wam jedną z tych książek, które trafiły do naszego domu właśnie z myślą o tym moim małym szkrabie. Wewnątrz bowiem znajdują się różnego rodzaju prace, które służą do ćwiczenia małych rączek dziecka. Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy, gdy sięgnęłam po tę pozycję to fakt, że ma ona w zasadzie dwie przednie okładki! Z jednej strony jest ona bardzo kolorowa i wesoła,...

Na półkach