Dom kobiet

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis

Siedemnastoletnia Thea prowadzi dziwne życie pod czujnym okiem matki śpiewaczki, kobiety, która przetrwała Holokaust. By uwolnić się od jej obsesyjnej miłości, ucieka z tajemniczym a układnym przyjacielem ojca do jego domu na odległej wyspie.

Ewcia123450 | 2013-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2013

Pierwsze strony to przede wszystkim zastanawianie się czy czegoś ważnego mi umknęło? Bo nie mogłam na początku zrozumieć o czym to w ogóle jest. Ciężko zrozumieć jakie relacje wiążą bohaterów. Jednak po głębszej analizie historia okazuje się ciekawa, bohaterowie mają złożoną osobowość.

Sylwia Domańska | 2015-06-11

relacja matki i córki. Trudna. Myślę, że książka nie dla wszystkich.

Goldenrose | 2012-06-24

O niewielu książkach na moim blogu piszę źle. Wynika to z mojego podejścia, o którym już kiedyś pisałam – jak książka mi się nie podoba, szkoda mi na nią czasu – nie czytam. Za jakiś czas jest druga szansa, ale jeśli nadal mnie nie pociąga/odrzuca/nudzi – odkładam i nie wracam. Dom kobiet Lynn Freed to dziwna książka, niespójna i przepełniona szaleństwem. Ale do końca wierzyłam, że znajdzie się jakieś sensowne wytłumaczenie, a sama książka jest niedługa, więc postanowiłam dokończyć…

Dom kobiet to opowieść o kilku różnych kobietach. Głównymi bohaterkami są Natalia (matka, niespełniona śpiewaczka operowa, doświadczona obozem koncentracyjnym w trakcie wojny) i Theodora (córka, nastolatka). Obok nich pojawiają się także inne, jak Maude (stosunkowo najnormalniejsza postać w książce, służąca), Vi (także śpiewaczka, zrujnowana przez męża hazardzistę), niewidoma kobieta i kilka innych.

Długo sądziłam, że to książka o szaleństwie matki i zaborczej miłości do córki. Biorąc pod uwagę obóz i...

TeQuila | 2012-01-26

Ta ksiazka pocholnela mnie do reszty od pierwszej strony. Wrecz mnie zachipnotyzowala, czytalam ja dwa razy, jesr rewelacyjna! Ale kazdy ma swoj gust...

Fragile | 2011-07-29

nie czuję problemu, o którym książka traktuje, myślałam że się wciągnę bardziej, ale poddałam się pod koniec :(

Aliter | 2013-01-11
Przeczytana: styczeń 2013

Mroczna, interesująca, nawet wciągająca opowieść o skomplikowanych relacjach między kobietami.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-24