Toksyczne związki rodzaju męskiego

Tłumaczenie: Ewa Szyler
Seria: Historie Ludzkie
Wydawnictwo: Libros
Οι τοξικές ενώσεις του αρσενικού
Miss_Jacobs

Pewnego dnia Charis, znużony samotnością po śmierci żony i ciszą panującą w wielkiej willi, daje ogłoszenie do gazety, że poszukuje lokatora. Pierwszy odpowiada na nie wrażliwy i uczuciowy Lazaros, boleśnie przeżywający rozpad swojego związku. Już obaj panowie udzielili gościny Petrosowi, gdy porywcza partnerka wyrzuciła go dosłownie na bruk. Jedyna kobieta w tym gronie to Zoi - przyjaciółka od serca Lazarosa, której pojawienie się budzi w męskich sercach dawno zapomniane uczucia. Każda z tych osób rozpaczliwie poszukuje lekarstwa na samotność, pragnie bliskości drugiego człowieka i akceptacji.

ArtMagda | 2015-12-03

Dowcipna opowieść o trzech sympatycznych Grekach i jednej uroczej Greczynce pod wspólnym dachem - tak można by podsumowac tę książkę, ale co się stanie, gdy okaże się, że jeden z nich, Lazaros, jest gejem, w dodatku po uszy zakochanym w swoim współlokatorze Petrosie, którego z kolei kocha przyjaciółka Lazarosa Zoi, która nie jest obojętna sercu trzeciego lokatora Charisa? Zakręcona historia? Owszem, a przy tym zabawna i naprawdę mądra.

Już wyjaśniam całe to zamieszanie: Pewnego dnia Charis, znużony samotnością po śmierci żony i ciszą panującą w wielkiej willi, daje ogłoszenie do gazety poszukując lokatora. Pierwszy odpowiada na nie wrażliwy i uczuciowy Lazaros, boleśnie przeżywający rozpad swojego związku. Nastepnie obaj panowie udzielają gościny Petrosowi, gdy porywcza partnerka wyrzuca go dosłownie na bruk. Jedyna kobieta w tym gronie to Zoi - przyjaciółka od serca Lazarosa, której pojawienie się budzi w męskich sercach dawno zapomniane uczucia. Swoją osobą łączy losy trzech...

Katherina87 | 2012-11-22

Dowcipna opowieść o trzech Grekach i jednej Greczynce pod wspólnym dachem", ale co się stanie, gdy okaże się, że jeden z nich, Lazaros, jest gejem, w dodatku po uszy zakochanym w swoim współmieszkańcu Petrosie, którego z kolei kocha jego przyjaciółka Zoi, która nie jest obojętna sercu Charisa? Chciałoby się rzec, że mamy do czynienia z prawdziwą miłosną orgią ;) Według mnie ta książka wspaniale opisuje ludzkie uczucia, czasem jest zabawna, czasem smutna, ale na pewno odbija się w głowie po przeczytaniu głośnym echem.

jasnastrona | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

Jeśli nie ja to kto? Jeśli nie dziś to kiedy?
Pięknie napisana opowieść o życiu trzech różnych mężczyzn i tak jak życie przewrotna. Polecam spojrzeć z innej strony :)

Miss_Jacobs | 2010-01-27

Historia opowiada o trzech mężczyznach: Charisie, Lazarosie i Petrosie. Panowie ponoć są Grekami, choć jak dla mnie są obywatelami świata, nie mają żadnych cech, które pozwalają ich przypisać do konkretnych kultur. Gdzie trzech mężczyzn tam i musi być kobieta, by akcja się rozwinęła. Pojawia się, więc Zoi, przyjaciółka Lazarosa, który jest „wpierw gejem a potem skrzypkiem”. Każdy z nich boryka się z uczuciem samotności. Charis jest wdowcem dotrzymującym obietnicy mieszkania w domu ukochanej żony. Odciął się od wszystkich a jedynym jego przyjacielem jest alkohol. Po „olśnieniu” daje ogłoszenie do gazety. Na współlokatora zgłasza się Lazaros. Petros – wieczny egoista i rozwodnik – dołącza do nich przypadkiem. Co dalej? Ano znowu banalnie. Charis i Petros zakochują się w Zoi. A kogo wybiera nie radząca sobie z facetami, prawie 40 letnia kobieta ? Oczywiście, że egoistę Petrosa. Po tym krótkim opisie/streszczeniu można już zauważyć, że bohaterowie zbudowani są za pomocą stereotypów,...

thct | 2013-10-21
Przeczytana: 15 października 2013

Fajnie się tą książkę czyta. Podczas czytania miałem wrażenie, że jest ona napisana przez mężczyznę. Opowieść o trzech różnych mężczyznach. Jest i kobieta ale nie ma tam love story.

Marta566 | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Trzech mężczyzn i jedna kobieta (Grecy) pod jednym dachem. W tym jeden gej. Bardzo fajna, zabawna powieść.

Monika | 2011-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2011

Hmm, moim zdaniem gorsza niż "Judasz całował wspaniale". Przez pół książki chyba, bohaterowie koncentrują swoje działania na wymiotowaniu.
Nie znam po prawdzie greckich realiów, zaciekawiło mnie na ile książka mentalność Greków oddaje.

Ale jedno sprawiało, że czytało się miło. Upał. Bohaterowie zmęczeni upałem, ucinający sobie popołudniowe drzemki. Taaak. Upału mi teraz bardzo brakuje ;)

Alicja | 2015-11-19

Nie mogę, nic napisać, nie byłabym obiektywna, bo to jedna z moich ukochanych książek. Mogę napisać, że jest śmieszna, smutna i prawdziwa jednocześnie, trzeba przeczytać!

mantono | 2016-09-22
Przeczytana: wrzesień 2016